Голова Держпраці нагородив переможців Всеукраїнського огляду-конкурсу «Краще підприємство з охорони праці»

За ініціативи Держпраці у 2017 році започатковано проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу на присвоєння звання «Краще підприємство з охорони праці». До участі у конкурсі заяви подали 42 підприємства з усієї України.

Учасники конкурсу оцінювалися за такими критеріями, як:

До складу комісії увійшли:

  • посадові особи Держпраці;
  • представники міністерств, центральних та місцевих органів виконавчої влади;
  • представники об’єднань роботодавців та профспілкових організацій;
  • представники Фонду соціального страхування України.

«Ідея конкурсу визріла давно, адже такий захід є потужним стимулом до вдосконалення системи охорони праці на вітчизняних підприємствах. Інтеграція України до європейського співтовариства, реформування в цьому форматі усіх сфер економіки, імплементація європейських норм в українське законодавство – всі ці процеси стрімко набирають обертів в сучасних реаліях. Так само потребує докорінних змін і сфера охорони праці. Безпека праці на виробництві повинна стати пріоритетним напрямом як для керівників підприємств, так і для працівників» відзначив Голова Держпраці Роман Чернега.

Голова Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських обʼєднань профспілок на національному рівні Григорій Осовий акцентував у своїй промові на важливості проведення такого конкурсу, запровадження передових технологій виробництва, організації та охорони праці.

«Можна з упевненістю сказати, що Україна має гарні перспективи, щоб бути рівною серед інших країн Європейського Союзу. А однією з ознак цивілізованих країн є забезпечення роботодавцем і гарантування державою безпечних і нешкідливих умов праці для працівників», – зазначив Григорій Осовий.

Організований Держпраці Всеукраїнський конкурс планується проводити щорічно за результатами роботи протягом року.

Джерело: офіційний сайт Держпраці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21291

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14325

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
625

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4838

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді