Голова Держпраці нагородив переможців Всеукраїнського огляду-конкурсу «Краще підприємство з охорони праці»

За ініціативи Держпраці у 2017 році започатковано проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу на присвоєння звання «Краще підприємство з охорони праці». До участі у конкурсі заяви подали 42 підприємства з усієї України.

Учасники конкурсу оцінювалися за такими критеріями, як:

До складу комісії увійшли:

  • посадові особи Держпраці;
  • представники міністерств, центральних та місцевих органів виконавчої влади;
  • представники об’єднань роботодавців та профспілкових організацій;
  • представники Фонду соціального страхування України.

«Ідея конкурсу визріла давно, адже такий захід є потужним стимулом до вдосконалення системи охорони праці на вітчизняних підприємствах. Інтеграція України до європейського співтовариства, реформування в цьому форматі усіх сфер економіки, імплементація європейських норм в українське законодавство – всі ці процеси стрімко набирають обертів в сучасних реаліях. Так само потребує докорінних змін і сфера охорони праці. Безпека праці на виробництві повинна стати пріоритетним напрямом як для керівників підприємств, так і для працівників» відзначив Голова Держпраці Роман Чернега.

Голова Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських обʼєднань профспілок на національному рівні Григорій Осовий акцентував у своїй промові на важливості проведення такого конкурсу, запровадження передових технологій виробництва, організації та охорони праці.

«Можна з упевненістю сказати, що Україна має гарні перспективи, щоб бути рівною серед інших країн Європейського Союзу. А однією з ознак цивілізованих країн є забезпечення роботодавцем і гарантування державою безпечних і нешкідливих умов праці для працівників», – зазначив Григорій Осовий.

Організований Держпраці Всеукраїнський конкурс планується проводити щорічно за результатами роботи протягом року.

Джерело: офіційний сайт Держпраці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дотримання вимог охорони праці на елеваторах

Елеватори входять у новий сезон роботи в умовах війни. Поряд з небезпеками воєнного стану, періодичних обстрілів та аварійних відключень електроенергії на підприємства чатують і традиційні небезпеки. Тому роботодавцям необхідно забезпечити постійний нагляд за безпекою на робочих місцях та організовувати технологічний процес відповідно до вимог нормативно - правових актів з охорони праці (далі – НПАОП).
33

Потенційні загрози під час відключень світла на підприємстві

У цій статті розглянемо основні загрози, які виникають під час блекауту, а також рекомендації як підготуватися до блекаутів, щоб убезпечити працівників підприємства від травмувань та інших наслідків, пов’язаних із можливими непередбачуваними відключеннями електроенергії.
398

Комісія з питань охорони праці: завдання та обов'язки

Комісію з питань охорони праці створюють як консультативно-дорадчий орган, у якому представники адміністрації і профспілок спільно вирішують питання безпеки, гігієни праці, виробничого середовища. Про те, як створити таку комісію і організувати її роботу, — далі.
11897

Обмеження та вимоги під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі

Зі статті ви дізнаєтеся, чи існують вимоги, обмеження та ризики, які мають враховуватися під час ручного переміщення вантажів працівниками жіночої статі. Також ознайомитеся з нормами підіймання і переміщення важких речей жінками.
64

Режим праці влітку у спекотних умовах

В останні два тижні в Україні встановилася надзвичайно спекотна погода, а отже роботодавцям час подбати про належні умови праці під час роботи в спеку. Зі статті ви дізнаєтеся, за якої температури дозволено виконувати різні види робіт, як запобігти перегріванню організму, а також знайдете зразки супровідних документів.
47351

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді