Засідання колегії відбулося 29.06.2017 у Тернопільській обласній державній адміністрації.
На засіданні були присутні представники:
- міських рад;
- міст обласного значення;
- сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад;
- Управління Держпраці.
На виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка від 15.06.2017 на колегію винесено питання щодо запровадження контролю за додержанням законодавства про працю відповідно до постанови КМУ від 26.04.2017 року № 295 та погашення заборгованості із заробітної плати.
Доповідачем на колегії була начальник Управління Держпраці у Тернопільській області Наталія Рус, вона:
- проінформувала присутніх про децентралізацію владних повноважень, передбачену частиною 3-ю статті 34 ЗУ «Про місцеве самоврядування»;
- окреслила процедуру здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю юридичними особами та фізичними особами, які використовують найману працю.
Окрім цього на засіданні колегії розглянули наступні питання:
- наповнення місцевих бюджетів;
- створення нових робочих місць та офіційного працевлаштування;
- створення комфортних умов для бізнесу та пріоритетних завдань для голів райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Джерело: офіційний портал Держпраці
Що потрібно знати роботодавцям про залучення працівників до роботи у вихідні та святкові дні під час воєнного стану. Читайте статтю та «озброюйтесь» новим законодавчими нормами.
Щорічні перевірки Держпраці — привід для хвилювання на багатьох підприємствах. Вони відбуваються згідно з планом, який затверджує відомство. Дізнайтеся більше, як формуються ці плани та які корективи у законодавство внесені у зв'язку з воєнним станом.
В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
Аудит роботи суб’єкта господарювання проводиться за декількома напрямами, зокрема, оцінюється наявність і повнота документації, стан обладнання і робіт та інше. Дізнайтеся, як провести внутрішній аудит охорони праці.
За результатами інспекційного відвідування інспектор складе акт, а якщо виявить порушення законодавства про працю — припис про їх усунення. Як надати відповідь на припис про усунення порушень інспектора праці? Скористайтеся підготовленим нашим експертом зразком відповіді як орієнтиром.