Питання децентралізації владних повноважень з контролю за додержанням законодавства про працю було розглянуто на засіданні колегії у Тернопільській області

Засідання колегії відбулося 29.06.2017 у Тернопільській обласній державній адміністрації.

На засіданні були присутні представники:

  • міських рад;
  • міст обласного значення;
  • сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад;
  • Управління Держпраці.

На виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка від 15.06.2017 на колегію винесено питання щодо запровадження контролю за додержанням законодавства про працю відповідно до постанови КМУ від 26.04.2017 року № 295 та погашення заборгованості із заробітної плати.

Доповідачем на колегії була начальник Управління Держпраці у Тернопільській області Наталія Рус, вона:

  • проінформувала присутніх про децентралізацію владних повноважень, передбачену частиною 3-ю статті 34 ЗУ «Про місцеве самоврядування»;
  • окреслила процедуру здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю юридичними особами та фізичними особами, які використовують найману працю.

Окрім цього на засіданні колегії розглянули наступні питання:

  • наповнення місцевих бюджетів;
  • створення нових робочих місць та офіційного працевлаштування;
  • створення комфортних умов для бізнесу та пріоритетних завдань для голів райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Джерело: офіційний портал Держпраці

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1932

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
102110

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45872

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
50242