Повідомлення про оприлюднення проекту наказу «Про затвердження Вимог до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва» з’явилося на офіційному сайті Держпраці 21.06.2017
Проект наказу Мінсоцполітики України «Про затвердження Вимог до експертних організацій, які мають намір виконувати (виконують) експертизу стану охорони праці та безпеки промислового виробництва» (далі – проект наказу) розроблений Держпраці на виконання п. 4 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107.
Проект наказу підготовлено з метою правового регулювання питань здійснення суб’єктами господарювання експертної діяльності у сфері охорони праці та промислової безпеки та реалізації цієї діяльності на законодавчо врегульованих засадах.
За результатами узгоджувальної наради, що відбулася 19.04.2017, всі розбіжності між зацікавленими сторонами були врегульовані і проект наказу доопрацьовано.
Зауваження та пропозиції до доопрацьованої версії проекту наказу слід надсилати на адресу:
Державна служба України з питань праці, 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14; e-mail: [email protected].
Зауваження та пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються у місячний термін у письмовому або електронному вигляді.
Скачати документи:
Скачати усі документи одним архівом

Роботи підвищеної небезпеки
Суб’єкти господарської діяльності мають розробляти і затверджувати план локалізації і ліквідації аварій для кожного об’єкта підвищеної небезпеки, який вони експлуатують або планують експлуатувати. У статті ви знайдете зразок такого плану.
Вплив небезпечних та шкідливих виробничих факторів на працівників може бути різним залежно від типу фактора, його інтенсивності та тривалості дії. Роботодавець зобов’язаний усунути шкідливі та небезпечні виробничі фактори або мінімізувати їхній вплив до гранично-допустимих значень, встановлених у санітарних нормах, правилах і нормативно-технічній документації. Які вирізняють шкідливі виробничі фактори та засоби захисту від них — далі у статті.
Роботи з підйомником, на виконання яких потрібен наряд-допуск, визначені у законодавстві. Однак роботодавець може розширити перелік таких робіт та затвердити його відповідним наказом. У статті розповімо, в яких випадках наряд-допуск на виконання робіт з підйомником обов'язковий і як правильно його заповнювати.
Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
Які бувають засоби захисту у надзвичайних ситуаціях та які обов’язки мають суб’єкти господарювання щодо забезпечення працівників індивідуальними засобами — розповідає експерт.