Державна служба України з питань праці спільно з Міжнародною організацією праці впродовж квітня–серпня 2017 року проводить пілотну інспекційну кампанію щодо виявлення фактів незадекларованої праці у чотирьох областях України, зокрема і у Львівській області.
Мета пілотної кампанії:
- виявлення незадекларованої праці;
- з’ясування причин поширення нелегальної праці;
- виведення неформальної зайнятості з «тіньової» економіки.
Для реалізації цього проекту Держпраці співпрацює з іншими органами державної влади та соціальними партнерами.
ГУ Держпраці у Львівській обл. здійснює інформаційну підтримку пілотної інспекційної кампанії, яка передбачає роз’яснювальну роботу серед роботодавців, працівників та інших груп населення про зміст і цілі кампанії, переваги легального оформлення трудових відносин.
Також буде впроваджений інспекційний блок, в межах якого проводитимуться інспекційні відвідування підприємств будівельної та торгівельної галузей з метою виявлення фактів незадекларованої праці. Саме у цих сферах діяльності, як показали дослідження, найвищий показник нелегальної зайнятості на Львівщині.
Увага!
Про семінари та інші заходи, які відбудуться в рамках інформаційної кампанії, повідомлятиметься на сайті ГУ Держпраці у Львівській області
Інспекційні відвідування відбуватимуться відповідно до нового Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2017 № 295.
Джерело: офіційний портал Держпраці
Зі статті ви дізнаєтеся, в якому випадку на підприємстві потрібен уповноважений з питань охорони праці, як його обрати та які його обов'язки й права.
Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.