Державна служба України з питань праці спільно з Міжнародною організацією праці впродовж квітня–серпня 2017 року проводить пілотну інспекційну кампанію щодо виявлення фактів незадекларованої праці у чотирьох областях України, зокрема і у Львівській області.
Мета пілотної кампанії:
- виявлення незадекларованої праці;
- з’ясування причин поширення нелегальної праці;
- виведення неформальної зайнятості з «тіньової» економіки.
Для реалізації цього проекту Держпраці співпрацює з іншими органами державної влади та соціальними партнерами.
ГУ Держпраці у Львівській обл. здійснює інформаційну підтримку пілотної інспекційної кампанії, яка передбачає роз’яснювальну роботу серед роботодавців, працівників та інших груп населення про зміст і цілі кампанії, переваги легального оформлення трудових відносин.
Також буде впроваджений інспекційний блок, в межах якого проводитимуться інспекційні відвідування підприємств будівельної та торгівельної галузей з метою виявлення фактів незадекларованої праці. Саме у цих сферах діяльності, як показали дослідження, найвищий показник нелегальної зайнятості на Львівщині.
Увага!
Про семінари та інші заходи, які відбудуться в рамках інформаційної кампанії, повідомлятиметься на сайті ГУ Держпраці у Львівській області
Інспекційні відвідування відбуватимуться відповідно до нового Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2017 № 295.
Джерело: офіційний портал Держпраці
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.