Голова Держпраці розповів про особливості здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю

На прес-конференції в ІА «УНІАН», присвяченій обговоренню нового Трудового кодексу, Голова Держпраці Роман Чернега розповів про зміст затвердженого напередодні Порядку здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

 У зв’язку з децентралізацією функцій органів державної влади та відповідно до нового порядку певні повноваження з нагляду за додержанням законодавства про працю в містах обласного значення та об’єднаних територіальних громадах виконуватимуть інспектори праці.

«Інспектори, які працюватимуть «на місцях», зокрема в об’єднаних територіальних громадах, здійснюватимуть перевірки у чітко визначених напрямах:

  • оформлення трудових відносин; 
  • додержання мінімальних гарантій в оплаті праці;
  • контроль ситуації щодо виплати заборгованості із заробітної плати»,повідомив Роман Чернега.

Також Голова Держпраці зробив акцент на питанні застосування штрафів за порушення законодавства про працю.

«За п’ять місяців цього року штраф, якого всі боялися, за недопуск інспектора до перевірки у 320 000 грн накладений тільки у десяти випадках. Це говорить про те, що служба не ставить перед собою мету «кошмарити» бізнес. Якщо у підприємця працівники оформлені легально, немає причин боятися перевірок. А штраф – це лише превентивний метод впливу»,відзначив Роман Чернега.

Віктор Іванкевич, державний секретар Мінсоцполітики, стверджує, що всі нарікання щодо «рабських» умов Трудового кодексу є підбурюванням суспільства, адже в документі передбачені кращі умови як для працівника, так і для роботодавця.

На запитання щодо термінів прийняття нового Трудового кодексу Олександр Дроздик, голова підкомітету з питань регулювання трудових відносин й зайнятості населення Комітету ВРУ з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, зазначив, що документ пройшов всі стадії підготовки в комітеті і знаходиться в юридичному управлінні ВРУ. Він припускає, що вже наступного місяця проект кодексу буде внесений в залу ВРУ на друге читання.

Джерело: офіційний портал Держпраці


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114661

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
68945

Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства про охорону праці

Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
91537

Особливості використання праці жінок у нічний час

В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
9912

План перевірок Держпраці на 2025 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
24466

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді