Голова Держпраці розповів про особливості здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю

Блок під заголовком новини 1Підпишіться на Telegram-канал Служба охорони праці. Новини! Оперативно й без зайвого шуму інформуємо про важливе

На прес-конференції в ІА «УНІАН», присвяченій обговоренню нового Трудового кодексу, Голова Держпраці Роман Чернега розповів про зміст затвердженого напередодні Порядку здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

 У зв’язку з децентралізацією функцій органів державної влади та відповідно до нового порядку певні повноваження з нагляду за додержанням законодавства про працю в містах обласного значення та об’єднаних територіальних громадах виконуватимуть інспектори праці.

«Інспектори, які працюватимуть «на місцях», зокрема в об’єднаних територіальних громадах, здійснюватимуть перевірки у чітко визначених напрямах:

  • оформлення трудових відносин; 
  • додержання мінімальних гарантій в оплаті праці;
  • контроль ситуації щодо виплати заборгованості із заробітної плати»,повідомив Роман Чернега.

Також Голова Держпраці зробив акцент на питанні застосування штрафів за порушення законодавства про працю.

«За п’ять місяців цього року штраф, якого всі боялися, за недопуск інспектора до перевірки у 320 000 грн накладений тільки у десяти випадках. Це говорить про те, що служба не ставить перед собою мету «кошмарити» бізнес. Якщо у підприємця працівники оформлені легально, немає причин боятися перевірок. А штраф – це лише превентивний метод впливу»,відзначив Роман Чернега.

Віктор Іванкевич, державний секретар Мінсоцполітики, стверджує, що всі нарікання щодо «рабських» умов Трудового кодексу є підбурюванням суспільства, адже в документі передбачені кращі умови як для працівника, так і для роботодавця.

На запитання щодо термінів прийняття нового Трудового кодексу Олександр Дроздик, голова підкомітету з питань регулювання трудових відносин й зайнятості населення Комітету ВРУ з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, зазначив, що документ пройшов всі стадії підготовки в комітеті і знаходиться в юридичному управлінні ВРУ. Він припускає, що вже наступного місяця проект кодексу буде внесений в залу ВРУ на друге читання.

Джерело: офіційний портал Держпраці


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як здійснюється громадський контроль за охороною праці

Громадський контроль за дотриманням законодавства про охорону праці є важливим способом захисту трудових прав працівників. Про те, хто здійснює громадський контроль за охороною праці, – далі у статті.
34204

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
61292

Особливості охорони праці неповнолітніх

Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
22306

Охорона праці під час воєнного стану

В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
22477

Охорона праці на підприємствах з підвищеним рівнем шуму

Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
823

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді