Уряд схвалив Порядок розроблення та затвердження професійних стандартів

31.05.2017 Уряд на своєму засіданні затвердив Порядок розроблення та затвердження професійних стандартів.

Мінсоцполітики розробило проект відповідної постанови на виконання Плану організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (схвалено на засіданні КМУ 11.01.2017 № 1).

У Мінсоцполітики зазначають, що основним фактором конкурентоспроможності, економічного зростання та ефективності виробництва є сьогодні наявність фахівців, здатних професійно виконувати поставлені перед ними виробничі завдання. Ринок праці потребує кваліфікованих працівників, рівень освіти і професійної підготовки яких відповідає актуальним потребам роботодавців у компетентності фахівців.

Впровадження профстандартів сприятиме наближенню Національної системи кваліфікацій до європейських вимог, удосконаленню освітніх стандартів, приведенню змісту підготовки кадрів у відповідність до потреб роботодавців, підтвердженню результатів професійного неформального навчання, підвищенню якості робочої сили.

Затвердженим Урядом Порядком установлено загальні вимоги до процедур розроблення, громадського обговорення, погодження, затвердження та перегляду професійних стандартів.

Джерело: Урядовий портал

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1405

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
58796

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40686