На онлайн-прийомі громадян, що проводиться Державною службою України з питань праці, громадяни звернулися до спеціалістів з проханням роз’яснити необхідність отримання дозволу на проведення газозварювальних робіт, якщо підприємство переважно використовує електрозварювальне обладнання і має дозвіл на зварювальні роботи, проте час від часу виконуються і газозварювальні роботи.
Голова Держпраці Роман Чернега відповів, що ст. 21 ЗУ «Про охорону праці» регламентує обов’язок роботодавця одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Процедуру видачі або відмови у видачі, переоформленні, видачі дублікатів, анулювання дозволів визначає Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затверджений постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107 (далі – Порядок).
Згідно з п. 9 Порядку для одержання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки, який видає територіальний орган Держпраці, роботодавець, виробник або постачальник (уповноважена особа) подає особисто чи надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до державного адміністратора заяву, до якої додається висновок експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання заявлених робіт.
Отже, якщо суб’єкт господарювання виконує роботи підвищеної небезпеки, що зазначені у д. 2, то йому необхідно одержати відповідний дозвіл згідно з вимогами Порядку. Відповідно до д. 2 це наступні вогневі роботи:
- зварювальні;
- газополум’яні (до них відносяться газозварювальні);
- наплавні роботи (пункт 23 додатку 2 до Порядку).
Роботи з підйомником, на виконання яких потрібен наряд-допуск, визначені у законодавстві. Однак роботодавець може розширити перелік таких робіт та затвердити його відповідним наказом. У статті розповімо, в яких випадках наряд-допуск на виконання робіт з підйомником обов'язковий і як правильно його заповнювати.
Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
Які бувають засоби захисту у надзвичайних ситуаціях та які обов’язки мають суб’єкти господарювання щодо забезпечення працівників індивідуальними засобами — розповідає експерт.
Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
Існують певні вимоги до знаків безпеки і захисту здоров’я працівників на робочих місцях. Вони стосуються не лише їх змісту, а й способу оформлення та розміщення. Дізнайтеся, який вигляд повинні мати знаки пожежної безпеки, що використовуються на підприємстві та як їх використовувати.