Протягом особистого прийому, що пройшов 17.05.2017, Голова Держпраці Роман Чернега обговорював з головним інженером Макіївського заводу «Факел» проблемні питання експлуатації продукції підприємства – шахтних вогнегасників на вуглевидобувних підприємствах України.
Було зазначено, у чому полягає різниця спеціалізованих вогнегасників для підземних робіт від звичайних промислових, які часто закуповуються підприємствами для застосування в шахтах, і в чому небезпека такої заміни.
Роман Чернега пообіцяв з’ясувати, який тип вогнегасника дозволяють використовувати нормативні акти з питань охорони праці, і в контексті доручення КМУ щодо перевірок шахт розібратися, чи відповідають наявні на підприємствах вогнегасники цим нормативам.
Вогнегасники на підприємстві
Вуглекислотні вогнегасники — поширений засіб пожежогасіння. Дізнайтеся зі статті про загальні та технічні характеристики вуглекислотних вогнегасників, призначення, правила застосування, транспортування і зберігання, перезаряджання вуглекислотних вогнегасників, принцип їх дії.
Дізнайтеся, як користуватися вогнегасником на відкритому повітрі, яким має бути порядок дій при гасінні легкозаймистих і горючих рідин, газів, електроустаткування, яке перебуває під напругою, та про інші важливі правила користування вогнегасником.
Особі, відповідальній за пожежну безпеку на об’єкті, необхідно вести журнал обліку вогнегасників. Cкачайте чинний журнал та зразок його заповнення.
Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
Інструкція про заходи пожежної безпеки для автомобіля є обов’язковою для виконання водіями автомобілів. За потреби адаптуйте примірну інструкцію до умов вашого підприємства.