Протягом особистого прийому, що пройшов 17.05.2017, Голова Держпраці Роман Чернега обговорював з головним інженером Макіївського заводу «Факел» проблемні питання експлуатації продукції підприємства – шахтних вогнегасників на вуглевидобувних підприємствах України.
Було зазначено, у чому полягає різниця спеціалізованих вогнегасників для підземних робіт від звичайних промислових, які часто закуповуються підприємствами для застосування в шахтах, і в чому небезпека такої заміни.
Роман Чернега пообіцяв з’ясувати, який тип вогнегасника дозволяють використовувати нормативні акти з питань охорони праці, і в контексті доручення КМУ щодо перевірок шахт розібратися, чи відповідають наявні на підприємствах вогнегасники цим нормативам.
Вогнегасники на підприємстві
Вуглекислотні вогнегасники — поширений засіб пожежогасіння. Дізнайтеся зі статті про загальні та технічні характеристики вуглекислотних вогнегасників, призначення, правила застосування, транспортування і зберігання, перезаряджання вуглекислотних вогнегасників, принцип їх дії.
Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
Особі, відповідальній за пожежну безпеку на об’єкті, необхідно вести журнал обліку вогнегасників. Cкачайте чинний у 2023 році журнал та зразок його заповнення.
Як обрати місце для вогнегасника, як повісити вогнегасник, де та як розмістити його у транспорті. Про правила розміщення вогнегасників на підприємствах та транспортних засобах — далі у статті.
Аби забезпечити пожежну безпеку, кожне підприємство необхідно оснастити вогнегасниками. Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види вогнегасників, які особливості вони мають та коли їх застосовувати.