Нова пенсійна реформа дозволить побороти тіньову зайнятість

Запропонований КМУ проект пенсійної реформи передбачає відновлення соціальної справедливості і дозволяє побороти тіньову зайнятість, про це повідомив в ефірі телеканалу «1+1» Прем`єр-міністр України Володимир Гройсман.

Він підкреслив, що зараз ситуація в пенсійній системі близька до катастрофічної, і бездіяльність вестиме тільки до погіршення. Проблема, за словами Володимира Гройсмана, полягає не тільки в тому, що дисципліна сплати єдиного соціального внеску – ключового джерела наповнення бюджету ПФ – є доволі низькою, але й в тому, що стаж людей, які виходять на пенсію – зазвичай недостатній. А, між тим, саме дисбаланс в трудовому стажі зумовлює ситуацію, коли людина, яка має 35 р. стажу, отримує таку ж мінімальну пенсію, що й людина, яка працювали значно менше, або не працювала зовсім.   

«Має бути встановлена справедливість. Якщо я працюю 35 років і сумлінно плачу відрахування, я маю  отримати гідну пенсію», – зазначив Глава Уряду і додав, що сумлінна сплата внесків працюватиме на користь боротьби  з зарплатами в конвертах.

«І нова система – спосіб боротися з тіньовою занятістю і спосіб подолати дефіцит бюджету Пенсійного фонду, – підкреслив Прем’єр-міністр. – Ми за 7-10 років зменшимо дефіцит бюджету Пенсіонного фонду і виведемо його (дефіцит) в нуль, а люди отримуватимуть гідні виплати».

При цьому, говорячи про ймовірну підтримку реформи в парламенті Володимир Гройсман відзначив: «Це не політика. Це математична реформа. І вона потребує прийняття. Навряд чи можна бути проти підвищення пенсій для 9 млн пенсіонерів, проти відміни оподаткування працюючим пенсіонерам. Це комплексні рішення, які виведуть пенсійну систему на новий рівень. Я впевнений, що ми знайдемо кількість голосів для ухвалення ініціатив».

Джерело: Урядовий портал


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
7

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22558

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21304

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
234050

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70373

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді