Нова пенсійна реформа дозволить побороти тіньову зайнятість

Запропонований КМУ проект пенсійної реформи передбачає відновлення соціальної справедливості і дозволяє побороти тіньову зайнятість, про це повідомив в ефірі телеканалу «1+1» Прем`єр-міністр України Володимир Гройсман.

Він підкреслив, що зараз ситуація в пенсійній системі близька до катастрофічної, і бездіяльність вестиме тільки до погіршення. Проблема, за словами Володимира Гройсмана, полягає не тільки в тому, що дисципліна сплати єдиного соціального внеску – ключового джерела наповнення бюджету ПФ – є доволі низькою, але й в тому, що стаж людей, які виходять на пенсію – зазвичай недостатній. А, між тим, саме дисбаланс в трудовому стажі зумовлює ситуацію, коли людина, яка має 35 р. стажу, отримує таку ж мінімальну пенсію, що й людина, яка працювали значно менше, або не працювала зовсім.   

«Має бути встановлена справедливість. Якщо я працюю 35 років і сумлінно плачу відрахування, я маю  отримати гідну пенсію», – зазначив Глава Уряду і додав, що сумлінна сплата внесків працюватиме на користь боротьби  з зарплатами в конвертах.

«І нова система – спосіб боротися з тіньовою занятістю і спосіб подолати дефіцит бюджету Пенсійного фонду, – підкреслив Прем’єр-міністр. – Ми за 7-10 років зменшимо дефіцит бюджету Пенсіонного фонду і виведемо його (дефіцит) в нуль, а люди отримуватимуть гідні виплати».

При цьому, говорячи про ймовірну підтримку реформи в парламенті Володимир Гройсман відзначив: «Це не політика. Це математична реформа. І вона потребує прийняття. Навряд чи можна бути проти підвищення пенсій для 9 млн пенсіонерів, проти відміни оподаткування працюючим пенсіонерам. Це комплексні рішення, які виведуть пенсійну систему на новий рівень. Я впевнений, що ми знайдемо кількість голосів для ухвалення ініціатив».

Джерело: Урядовий портал


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Медогляди працівників у 2025 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2025 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
174484

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113519

Як створити комісію з перевірки знань з охорони праці на підприємстві

Хто входить до складу комісії з перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, які в неї повноваження, якими нормативними документами урегульована робота комісії — відповіді у статті.
21107

Звіт про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1‑ПВ

Один раз на два роки юридичні особи зобов’язані звітувати про умови праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці за формою № 1-ПВ. Актуальний бланк ви можете скачати у статті.
44579

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді