Він підкреслив, що зараз ситуація в пенсійній системі близька до катастрофічної, і бездіяльність вестиме тільки до погіршення. Проблема, за словами Володимира Гройсмана, полягає не тільки в тому, що дисципліна сплати єдиного соціального внеску – ключового джерела наповнення бюджету ПФ – є доволі низькою, але й в тому, що стаж людей, які виходять на пенсію – зазвичай недостатній. А, між тим, саме дисбаланс в трудовому стажі зумовлює ситуацію, коли людина, яка має 35 р. стажу, отримує таку ж мінімальну пенсію, що й людина, яка працювали значно менше, або не працювала зовсім.
«Має бути встановлена справедливість. Якщо я працюю 35 років і сумлінно плачу відрахування, я маю отримати гідну пенсію», – зазначив Глава Уряду і додав, що сумлінна сплата внесків працюватиме на користь боротьби з зарплатами в конвертах.
«І нова система – спосіб боротися з тіньовою занятістю і спосіб подолати дефіцит бюджету Пенсійного фонду, – підкреслив Прем’єр-міністр. – Ми за 7-10 років зменшимо дефіцит бюджету Пенсіонного фонду і виведемо його (дефіцит) в нуль, а люди отримуватимуть гідні виплати».
При цьому, говорячи про ймовірну підтримку реформи в парламенті Володимир Гройсман відзначив: «Це не політика. Це математична реформа. І вона потребує прийняття. Навряд чи можна бути проти підвищення пенсій для 9 млн пенсіонерів, проти відміни оподаткування працюючим пенсіонерам. Це комплексні рішення, які виведуть пенсійну систему на новий рівень. Я впевнений, що ми знайдемо кількість голосів для ухвалення ініціатив».
Джерело: Урядовий портал