Безпеку праці на будівництві було обговорено на тристоронній робочій нараді представників Держпраці, Федерації профспілок України та профспілки будівельників

В приміщенні Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України відбулася робоча нарада представників Державної служби України з питань праці, Федерації профспілок України та профспілки будівельників.

Участь у нараді взяли:

  • директор департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Держпраці Радецький Й.І.;
  • голова ЦК Профспілки будівельників України Андреєв В.М.;
  • завідувач відділу охорони праці ФПУ Маціяшко В.А.;
  • профільні експерти та спеціалісти.

Темою обговорення був проект наказу Мінсоцполітики щодо мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках. Цей проект наказу покликаний привести українське законодавство в галузі безпеки і гігієни праці на будмайданчиках у відповідність до Директиви Європарламенту і Ради ЄС від 24.06.92 № 92/57/ЄС (далі – Євродиректива 92/57) про Мінімальні вимоги щодо безпеки та захисту здоров’я на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках.

Результатом дискусії стало досягнення згоди щодо необхідності додаткового опрацювання пропозицій сторін до проекту наказу про імплементацію Євродирективи 92/57, зокрема:

  • щодо комплексного рішення про адаптацію багатьох українських НПА;
  • долучення до процесу інших відповідальних ЦОВВ, насамперед Мінрегіону України;
  • визначення ролі і функцій координаторів з охорони праці на етапах проектування та будівництва;
  • ліквідації неузгодженості проекту наказу з іншими актами українського законодавства в галузі безпеки і гігієни праці в будівництві.

Адаптація українського законодавства до Євродирективи 92/57 наблизить його до міжнародних правових стандартів в частині Конвенції МОП №167 «Про безпеку і гігієну праці в будівництві».

Якісна імплементація Євродирективи 92/57 є основним завданням як профспілок, так і Держпраці України. Це ще одна ланка на шляху до суттєвого зменшення травматизму та захворюваності будівельників на тимчасових і мобільних будівельних майданчиках.

Продовження продуктивного соціального діалогу між Держпраці і профспілками щодо імплементації директив ЄС стане запорукою успіху в рамках плану адаптації українського законодавства до aquis communitaire в 2017-2018 рр.

Джерело: офіційний портал Держпраці


Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Свіжий номер видання «Довідник спеціаліста з охорони праці»

Читайте у свіжому номері 12/2018 видання «Довідник спеціаліста з охорони праці» про нове у законодавстві, протипожежні правила під час новорічних та різдвяних свят, домедичну допомогу при переохолодженні та відмороженні. Також у номері: тест, відповіді на запитання, офіційні роз’яснення та багато іншої корисної інформації.
2917

Уряд послабив тиск контролюючих органів на бізнес

24.05.2017 в Кабінеті Міністрів України за ініціативи Мінекономрозвитку та Першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва відбувся черговий «Дерегуляційний день». Результатом якого стало послаблення тиску контролюючих органів на бізнес.
3576

Увага! 30.05.2017 втратили чинність 122 нормативних акта з охорони праці

Опублікувано в № 42 Офіційного вісника України (30.05.2017) наказ Міністерства соціальної політики України від 10.04.2017 № 592 «Про визнання такими, що не застосовуються на території України, деяких нормативно-правових актів СРСР». Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
7914