На офіційному сайті Держпраці з’явилася інформація щодо результатів робочої зустрічі фахівців Держпраці та експертів МОП, яка відбулася 13 березня поточного року.
«13 березня відбулася робоча зустріч Голови Держпраці Романа Чернеги з фахівцем відділу з питань адміністрації праці, інспекції праці та безпеки і гігієни праці (м. Женева) Арсеніо Фернандез-Родрігезом і національним координатором проектів Міжнародної організації праці в Україні Софією Литвин. На зустрічі також були присутні заступник директора департаменту з питань праці Ігор Дегнера і завідувач сектору міжнародних зв’язків та з питань євроінтеграції Олена Місяць. Сторони обговорили стан нормативно-правового поля, що регулює питання інспекції праці, його вплив на можливість пілотування інспекційної кампанії з подолання незадекларованої праці, а також подальші кроки Держпраці у здійсненні перевірок і можливу підтримку з боку МОП.
За результатами зустрічі досягнуто домовленостей щодо навчання інспекторів праці, вдосконалення нормативно-правового забезпечення інспекції праці, моделі соціального діалогу з питання інспекційної діяльності та оптимізації структури Держпраці.
Представники МОП поінформували фахівців Держпраці про підготовку Міжнародним бюро праці проекту технічної допомоги на підтримку інспекції праці в Україні, що має фінансуватися Європейським союзом» – прес-служба Держпраці.
Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.