На офіційному сайті Держпраці з’явилася інформація щодо результатів робочої зустрічі фахівців Держпраці та експертів МОП, яка відбулася 13 березня поточного року.
«13 березня відбулася робоча зустріч Голови Держпраці Романа Чернеги з фахівцем відділу з питань адміністрації праці, інспекції праці та безпеки і гігієни праці (м. Женева) Арсеніо Фернандез-Родрігезом і національним координатором проектів Міжнародної організації праці в Україні Софією Литвин. На зустрічі також були присутні заступник директора департаменту з питань праці Ігор Дегнера і завідувач сектору міжнародних зв’язків та з питань євроінтеграції Олена Місяць. Сторони обговорили стан нормативно-правового поля, що регулює питання інспекції праці, його вплив на можливість пілотування інспекційної кампанії з подолання незадекларованої праці, а також подальші кроки Держпраці у здійсненні перевірок і можливу підтримку з боку МОП.
За результатами зустрічі досягнуто домовленостей щодо навчання інспекторів праці, вдосконалення нормативно-правового забезпечення інспекції праці, моделі соціального діалогу з питання інспекційної діяльності та оптимізації структури Держпраці.
Представники МОП поінформували фахівців Держпраці про підготовку Міжнародним бюро праці проекту технічної допомоги на підтримку інспекції праці в Україні, що має фінансуватися Європейським союзом» – прес-служба Держпраці.
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.