Що потрібно знати про заземлення електроустановок будівель

Що таке заземлення, для чого його застосовують, які вимоги улаштування та утримання стаціонарних заземлювальних систем будівель загального призначення, які є типи системи заземлення та де обов’язково його встановлювати. Про все це читайте на сторінках березневого номера журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 03/2016), що вийшов друком

Захисне заземлення — це важливий технічний засіб, що допомагає запобігти ураженню електричним струмом. Що таке заземлення, для чого його застосовують, які вимоги улаштування та утримання стаціонарних заземлювальних систем будівель загального призначення, які є типи системи заземлення та де обов’язково його встановлювати. Про все це читайте на сторінках березневого номера журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 03/2016), що вийшов друком.

Сподіваємося, цікавою для вас буде нова рубрика «Працюємо над порушеннями». У ній публікуватимуться матеріали про порушення з охорони праці, яких припускаються на виробництві. У цьому номері наведені порушення правил безпеки на будівництві.

Завжди актуальним питанням залишаються перевірки інспекторів праці, до яких мають бути готові підприємства. За який максимальний період може перевіряти інспектор та які строки таких перевірок, — також дізнаєтеся у журналі.

Крім цього, у березневому номері читайте практичні поради з таких тем:

  • нормативне регулювання експлуатації підвісної колиски;
  • дозвіл на транспортування аргону;
  • першочергові заходи з охорони праці в закладі громадського харчування;
  • попередні медогляди — особливості укладання трудових договорів та повідомлення ДФС;
  • тривалість робочого дня медсестри кабінету УЗД.

І наостанок у рубриці «Запитання — відповідь» розповімо про те:

  • чи потрібно отримувати дозвіл на експлуатацію переобладнаного крану;
  • чи можливо безоплатно видавати молоко без проведення атестації робочих місць;
  • як оформити надбавки за роботу із шкідливими умовами праці лікарю-рентгенологу;
  • які дозвільні документи слід отримати фізичній особі — підприємцю, яка не використовує найманої праці, при проведенні робіт на висоті;
  • чи потрібно отримувати дозволи на застосування і експлуатацію небезпечного устатковання та багато іншого.

 Залишайтеся з нами — та дізнаєтеся ще багато корисної інформації!

Повний зміст журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 03/2016) >>>

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила будови і безпечної експлуатації електроустановок споживачів

Яким вимогам повинні відповідати працівники, котрі обслуговують електроустановки споживачів? Як створити безпечні умови праці для таких працівників? Хто і за що несе відповідальність під час виконання робіт в електроустановках? Експерт проаналізував Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів, щоб відповісти на ці та інші питання.
76288

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
73881

Ризики при роботі з електричним обладнанням на підприємстві

Електричне обладнання є невід’ємною частиною будь-якого сучасного підприємства, від виробничих потужностей до офісних приміщень. Які існують ризики при роботі з електричним обладнанням на підприємстві? Що належить до заходів електробезпеки? Які встановити вимоги до персоналу працюючого з електроустаткуванням? Відповіді на усі ці питання – у статті.
228

Четверта група допуску з електробезпеки

Зі статті ви дізнаєтеся, коли присвоюється четверта група допуску з електробезпеки, якими знаннями та навичками повинен володіти працівник для присвоєння четвертої групи з електробезпеки.
18195

Посвідчення з електробезпеки

Посвідчення з електробезпеки є документом про те, що працівник пройшов перевірку знань і отримав право самостійно працювати в електроустановках на зазначеній посаді за фахом. Хто видає посвідчення про перевірку знань з електробезпеки, в яких випадках воно не дійсне та чи потрібно його постійно мати з собою, дізнайтеся зі статті.
20959

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді