Що потрібно знати про заземлення електроустановок будівель

Що таке заземлення, для чого його застосовують, які вимоги улаштування та утримання стаціонарних заземлювальних систем будівель загального призначення, які є типи системи заземлення та де обов’язково його встановлювати. Про все це читайте на сторінках березневого номера журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 03/2016), що вийшов друком

Захисне заземлення — це важливий технічний засіб, що допомагає запобігти ураженню електричним струмом. Що таке заземлення, для чого його застосовують, які вимоги улаштування та утримання стаціонарних заземлювальних систем будівель загального призначення, які є типи системи заземлення та де обов’язково його встановлювати. Про все це читайте на сторінках березневого номера журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 03/2016), що вийшов друком.

Сподіваємося, цікавою для вас буде нова рубрика «Працюємо над порушеннями». У ній публікуватимуться матеріали про порушення з охорони праці, яких припускаються на виробництві. У цьому номері наведені порушення правил безпеки на будівництві.

Завжди актуальним питанням залишаються перевірки інспекторів праці, до яких мають бути готові підприємства. За який максимальний період може перевіряти інспектор та які строки таких перевірок, — також дізнаєтеся у журналі.

Крім цього, у березневому номері читайте практичні поради з таких тем:

  • нормативне регулювання експлуатації підвісної колиски;
  • дозвіл на транспортування аргону;
  • першочергові заходи з охорони праці в закладі громадського харчування;
  • попередні медогляди — особливості укладання трудових договорів та повідомлення ДФС;
  • тривалість робочого дня медсестри кабінету УЗД.

І наостанок у рубриці «Запитання — відповідь» розповімо про те:

  • чи потрібно отримувати дозвіл на експлуатацію переобладнаного крану;
  • чи можливо безоплатно видавати молоко без проведення атестації робочих місць;
  • як оформити надбавки за роботу із шкідливими умовами праці лікарю-рентгенологу;
  • які дозвільні документи слід отримати фізичній особі — підприємцю, яка не використовує найманої праці, при проведенні робіт на висоті;
  • чи потрібно отримувати дозволи на застосування і експлуатацію небезпечного устатковання та багато іншого.

 Залишайтеся з нами — та дізнаєтеся ще багато корисної інформації!

Повний зміст журналу «Довідник спеціаліста з охорони праці» (№ 03/2016) >>>

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Засоби індивідуального і колективного захисту від ураження електричним струмом

Для збереження життя та здоров’я працівників під час роботи з електрообладнанням, призначеним для загального користування, та електроустановками застосовують засоби індивідуального і колективного захисту від ураження електричним струмом.
68526

Організація навчання працівників з електробезпеки

Які існують форми навчання працівників, котрі обслуговують електроустановки споживачів, якими документами має бути врегульоване таке навчання. Більше про навчання та інструктаж працівників з електробезпеки — у статті.
19714

III група з електробезпеки

Рівень знань із електробезпеки визначає кваліфікаційна група працівника. Дізнайтеся про вимоги для присвоєння III групи з електробезпеки від експерта.
17168

Група з електробезпеки інженера з охорони праці

Робота інженера з охорони праці досить багатофункціональна і складна. Дізнайтеся, чи повинен інженер з охорони праці для виконання своїх обов'язків мати групу з електробезпеки?
10357

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
12825

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді