За даними звіту Міжнародної організації праці (МОП) на світовому ринку праці зберігається нерівність між жінками і чоловіками. Такий висновок зробили на основі вивчення даних у 178-ми країнах
За даними звіту Міжнародної організації праці (МОП) на світовому ринку праці зберігається нерівність між жінками і чоловіками. Такий висновок зробили на основі вивчення даних у 178-ми країнах.
За останні два десятиліття, зазначає МОП, спостерігається істотний прогрес, досягнутий жінками в галузі освіти, але це не призвело до відповідного поліпшення їхнього економічного становища на робочому місці. Так, загалом жінки продовжують працювати більше годин на день, ніж чоловіки, як на оплачуваній роботі, так і в домашньому господарстві.
За даними доповіді МОП, у розвинених країнах жінки проводять у середньому 8 годин і 9 хвилин на роботі, тоді як чоловіки — 7 годин і 36 хвилин. У країнах, що розвиваються, жінки, які мають роботу, працюють 9 годин і 20 хвилин на день, тоді як чоловіки витрачають на роботу в середньому 8 годин і 7 хвилин. При цьому в середньому жінки у світі, як і раніше, отримують 77% від того, що отримують за свою роботу чоловіки. МОП вважає, що цей розрив пов’язаний, зокрема, з недооцінкою навичок, необхідних для сфер, у яких зайняті переважно жінки, а також із необхідністю робити перерву в роботі для догляду за дітьми.
Фахівці МОП прогнозують доволі тривалий час для повного подолання розриву в оплаті праці чоловіків та жінок — понад 70 років.
Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
Хто повинен проходити передрейсовий медичний огляд, хто має право проводити передрейсовий медичний огляд водіїв, а також які наслідки для керівників підприємств та медичних працівників за непроведення медоглядів. Відповіді на всі запитання у статті.
В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
Розгляньмо в статті детальніше основні фактори та причини виникнення помилок в охороні праці. А також, як здійснити підготовку інструктажів з охорони праці на підприємствах, в установах, а також для навчальних занять із працівниками.