МОП: гендерна нерівність на світовому ринку праці

Теми:
За даними звіту Міжнародної організації праці (МОП) на світовому ринку праці зберігається нерівність між жінками і чоловіками. Такий висновок зробили на основі вивчення даних у 178-ми країнах

За даними звіту Міжнародної організації праці (МОП) на світовому ринку праці зберігається нерівність між жінками і чоловіками. Такий висновок зробили на основі вивчення даних у 178-ми країнах.

За останні два десятиліття, зазначає МОП, спостерігається істотний прогрес, досягнутий жінками в галузі освіти, але це не призвело до відповідного поліпшення їхнього економічного становища на робочому місці. Так, загалом жінки продовжують працювати більше годин на день, ніж чоловіки, як на оплачуваній роботі, так і в домашньому господарстві.

За даними доповіді МОП, у розвинених країнах жінки проводять у середньому 8 годин і 9 хвилин на роботі, тоді як чоловіки — 7 годин і 36 хвилин. У країнах, що розвиваються, жінки, які мають роботу, працюють 9 годин і 20 хвилин на день, тоді як чоловіки витрачають на роботу в середньому 8 годин і 7 хвилин. При цьому в середньому жінки у світі, як і раніше, отримують 77% від того, що отримують за свою роботу чоловіки. МОП вважає, що цей розрив пов’язаний, зокрема, з недооцінкою навичок, необхідних для сфер, у яких зайняті переважно жінки, а також із необхідністю робити перерву в роботі для догляду за дітьми.

Фахівці МОП прогнозують доволі тривалий час для повного подолання розриву в оплаті праці чоловіків та жінок — понад 70 років.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36593

Група з електробезпеки інженера з охорони праці

Робота інженера з охорони праці досить багатофункціональна і складна. Дізнайтеся, чи повинен інженер з охорони праці для виконання своїх обов'язків мати групу з електробезпеки?
9201

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10104

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
31747

Інструктажі з електробезпеки

Роботодавець зо­бо­в’я­заний регулярно вживати заходів безпеки, щоб унеможливити або мінімізувати ризики виникнення пожежі й ураження працівників електричним струмом. Один із головних заходів — проводити інструктажі, навчання та перевірку знань працівників із питань електробезпеки. Більше про інструктажі з електробезпеки — дізнайтеся зі статті.
15283

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді