«єВідновлення»: розбираємось, як це працює

Українці, чиї домівки постраждали через бойові дії, можуть подати заяву та отримати грошову допомогу на ремонт житла

image96

Як фіксувати пошкодження житла внаслідок бойових дій

У застосунку «Дія» доступна нова послуга «єВідновлення». За першу ж добу українці успішно подали понад три тисяч заяв. 

Хто зможе скористатись послугою

Послугою зможуть скористатись громадяни, чиє житло отримало незначні пошкодження внаслідок збройної агресії рф і яке ще не було відремонтоване. Йдеться передусім про заміну вікон чи дверей, ремонт покрівлі тощо. Для тих, чиї будинки повністю зруйновані та не підлягають відновленню, Уряд розробляє іншу програму компенсації.

Пріоритет матимуть:

  • учасники бойових дій;
  • люди з інвалідністю внаслідок війни;
  • ветерани війни;
  • члени сімей загиблих військових;
  • мобілізовані українці;
  • багатодітні родини;
  • люди з інвалідністю І та ІІ групи;
  • батьки-вихователі дитячого будинку сімейного типу;
  • опікуни/піклувальники;
  • прийомні батьки та патронатні вихователі;
  • діти-сироти й діти, позбавлені батьківського піклування.

Громадяни, які вже відремонтували своє житло, наразі не можуть претендувати на державну допомогу. Уряд працює над механізмом відшкодування та закликає громадян зберігати чеки, фотографії, свідчення сусідів чи публікації в ЗМІ щодо пошкодженого житла, щоб у майбутньому претендувати на частину репарацій.

«єВідновлення»: розбираємось, як це працює Що має містити Інструкція з охорони праці під час розбирання будівель і споруд

Як отримати компенсацію

Щоб отримати допомогу за програмою «єВідновлення»:

  1. Повідомте про пошкоджене майно у застосунку «Дія». Якщо зробили це раніше, повторно не потрібно.
  2. Відкрийте спеціалізований рахунок «єВідновлення» в одному з банків — учасників програми. Зробити це можна в банківському застосунку, фізичному відділенні чи в процесі подання заяви в застосунку «Дія».
  3. Заповніть заяву на допомогу через застосунок. Вкажіть пільгову категорію, контактні дані та рахунок для виплати, а також чи робили ремонт.
  4. «Дія» автоматично сформує заяву. Перевірте її та відправте в обробку.

Якщо у житла є співвласники, вони мають погодитись на участь у програмі.

Після оброблення заяви місцева влада надішле комісію, яка проведе обстеження пошкодженого майна, зафіксує руйнування та визначить суму компенсації. Після перевірки рішення внесуть у Реєстр пошкодженого та зруйнованого майна.

Строк розгляду заяви та прийняття рішення щодо компенсації не повинен перевищувати 30 календарних днів з дня її подання.

Після цього громадянин, який подав заяву на компенсацію, отримає підтвердження та кошти на спеціалізовану картку «єВідновлення».

Як можна використати допомогу

Кошти можна використати на придбання будівельних матеріалів: вікон, дверей, покрівлі, а також на оплату будівельних робіт.

Витратити кошти можна буде тільки на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які мають відповідні коди для роботи, а їх продавці подали заявку на участь в програмі через портал «Дія».

Використати компенсацію можна буде протягом року з моменту її нарахування.

Додаткові питання щодо «єВідновлення» можна поставити, звернувшись на урядову гарячу лінію 1545, а також до команди підтримки «Дії».

Джерело: Урядовий портал

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці»

Вища школа охорони праці

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21291

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
233976

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70358

Засоби індивідуального захисту працівників

Для уникнення або мінімізації впливу небезпечних виробничих чинників роботодавець забезпечує працівників підприємства засобами індивідуального захисту. Про види ЗІЗ та особливості кожного виду — далі.
75428

Вуглекислотні вогнегасники

Вуглекислотні вогнегасники — поширений засіб пожежогасіння. Дізнайтеся зі статті про загальні та технічні характеристики вуглекислотних вогнегасників, призначення, правила застосування, транспортування і зберігання, перезаряджання вуглекислотних вогнегасників, принцип їх дії.
48760

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді