Компенсація за знищену росіянами нерухомість: президент підписав закон

Теми:
Новини
Заявки на компенсацію розглядатимуть спеціальні комісії

image87

Як фіксувати пошкодження житла внаслідок бойових дій

17 березня 2023 р. Президент підписав Закон України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» (законопроєкт № 7198; далі — Закон).

Закон:

  • урегульовує державну політику щодо компенсацій за зруйновне житло;
  • установлює для постраждалих громадян алгоритм отримання компенсації;
  • визначає, хто та яку компенсацію зможе отримати, коли та як постраждала сторона зможе її використати для придбання нового житла.

Громадянин України, який втратив житло, подає заяву про надання компенсації під час дії воєнного стану та протягом 90 календарних днів з дати його закінчення на території, на якій розташований пошкоджений або знищений об’єкт нерухомого майна.

Заяву потрібно подавати щодо кожного пошкодженого або знищеного об’єкта нерухомого майна окремо.

Заяву про надання компенсації можна подати:

  • у електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, а також через мобільний додаток «Дія»;
  • у паперовій формі через ЦНАП, органи соціального захисту населення, нотаріуса.

Спеціальні комісії при органах місцевого самоврядування перевірятимуть заяви громадян на компенсацію протягом 30 днів з моменту їх надходження. Комісії мають прийняти документи від особи, перевірити право власності. Якщо документів немає, комісія має право звертатися до інших органів влади, щоб витребувати документи та допомогти їх зібрати.

Компенсація за знищену росіянами нерухомість: президент підписав закон Скачайте інструкцію з охорони праці під час розбирання будівель і споруд

Комісія організовуватиме технічне обстеження для того, щоб визначити, що будинок повністю зруйнований і не підлягає відновленню або чи можна робити поточний ремонт.

Види компенсації:

  • грошова;
  • об’єкт нерухомого майна — фінансування його будівництва;
  • фінансування будівельних робіт — відновлення пошкодженого спільного майна багатоквартирного будинку.

Порядок надання компенсації встановлюватиме Кабмін.

Пріоритетне право на компенсацію матимуть:

  • багатодітні сім'ї;
  • особи з інвалідністю I та II груп;
  • учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, особи, визначені частиною першою статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 жовтня 1993 № 3551-XII.

Слідкуйте за оновленнями Системи і дізнавайтеся першими, коли Закон набере чинності.

Джерело: ВРУ

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці»

Вища школа охорони праці

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати підприємство до можливих аварійних ситуацій в енергомережі

Дізнайтеся про заходи, які допоможуть зменшити ризик пошкодження обладнання та нещасних випадків на підприємстві. Практичні рекомендації, інструкції, ефективні методи запобігання аварійним ситуаціям в енергомережі – усе в одному матеріалі
77

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22574

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21315

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
234145

Бланк Акта про нещасний випадок невиробничого характеру

Як правильно скласти Акт про нещасний випадок невиробничого характеру за формою НТ, кому його надіслати та скільки років після закінчення розслідування зберігати? Скачуйте зразок, читайте статтю, щоб не припуститися помилки.
70411

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді