Оплата непрацездатності: обсяги, строки та документи

Оплата за рахунок ПФУ починається лише на 18-й день хвороби

image46

Як встановлюють професійне захворювання, непрацездатність, інвалідність

Пенсійний фонд пояснив, хто та в якому розмірі оплачує період непрацездатності працівнику, який отримав важку травму на підприємстві та кілька місяців перебуває на лікарняному. 

Так, потерпілий на виробництві отримує допомогу по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100% середньої заробітної плати (оподатковуваного доходу).

Перші 17 днів тимчасової непрацездатності оплачує роботодавець за рахунок коштів підприємства, установи, організації.

Починаючи з 18-го дня оплата такої допомоги здійснюється за рахунок коштів Пенсійного фонду України (ПФУ) на підставі заяви-розрахунку, поданої роботодавцем.

Підстави для оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності потерпілому на виробництві:

Формування е-лікарняного можна перевірити онлайн на вебпорталі електронних послуг ПФУ.

Джерело: ПФУ

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці»

Вища школа охорони праці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8471

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1453

Покажчик НПАОП

Роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. Чинні нормативні акти ви знайдете в Покажчику нормативно-правових актів з охорони праці. Для зручності використовуйте сервіс для роботи.
109773

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
73517

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді