Як безпечно виконувати роботи на відкритому повітрі або в закритих неопалюваних приміщеннях

457

Запитання

Про що має подбати роботодавець, щоб убезпечити працівників, які виконують роботу за низької температури?

Відповідь

image66

Як організувати роботу на відкритих територіях в осінньо-зимовий період

З посиленням морозів слід приділити більше уваги проблемам безпечного виконання робіт на відкритому повітрі або в закритих неопалюваних приміщеннях.

Роботодавець повинен у кожному структурному підрозділі створити на робочих місцях такі умови праці, що відповідали б нормативно-правовим актам, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників (ст. 13 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII).

Низька температура повітря у робочій зоні є фізичним шкідливим та небезпечним фактором. Роботи на вулиці за температури нижче -10°С визначають як шкідливі, тож працівників потрібно забезпечити належним спеціальним одягом і взуттям. 

Якщо ж температура опустилася нижче -30 °С, такі умову праці є небезпечними. За такої температури заборонено проводити будь-які роботи, окрім невідкладних.

Найбільше температура повітря впливає на людей, які зайняті:

  • роботах на відкритих майданчиках;
  • на роботах у приміщеннях, які не обігріваються;
  • на роботах, пов’язаних з пересуванням між об’єктами;
  • обслуговуванням будь-якого об’єкта;
  • в охоронній діяльності тощо.

Працівникам, які працюють в холодну пору року на відкритому повітрі або в закритих неопалювальних приміщеннях, мають надаватися спеціальні перерви для обігріву та відпочинку в спеціально обладнаних приміщеннях. Ці паузи мають зараховуватися до робочого часу. Порядок надання таких перерв визначають правила внутрішнього трудового розпорядку або умови колективного договору. 

Спеціальний одяг, взуття та інші засоби індивідуального захисту працівникам надаються безоплатно. 

Крім того, роботодавці не мають забувати про своєчасне проведення медичних оглядів та організацію інструктажів з охорони праці щодо безпечної поведінки у зимовий період для запобігання травмуванню та нещасним випадкам, надання першої допомоги при обмороженні.

Працівники мають дотримуватися правил безпеки. Зокрема, слід надати перевагу зручному взуттю, пересуватися повільніше, користуватися лише тротуарами та пішохідними доріжками, тримаючися ближче до середини, щоб уникнути травм від падіння з снігу чи бурульок.

Джерело: Південне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1503

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59350

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
41054