Безпечна експлуатація генераторів

1977

Запитання

Яких правил безпеки слід дотримуватися під час використання генераторів?

Відповідь

image98

Генератори на підприємстві: які вибрати та як безпечно експлуатувати

Варто пам'ятати, що пересувні електростанції — це джерело підвищеної небезпеки. Тож під час встановлення дизельних або бензинових електрогенераторів потрібно дотримуватися таких вимог:

  • генератор слід розміщувати на рівній надійній поверхні;
  • генератор має бути розміщений або ззовні будівлі (бажано під навісом), або в окремому технічному приміщенні, де буде вистачає простору та працює вентиляція (слід також забезпечити можливість провітрити таке технічне приміщення);
  • відстань від генератора до суміжних об’єктів (будівлі, стіни з вікнами, автомобілі) має становити не менш ніж 6 м (виняток — суцільні негорючі стіни без вікон, в такому разі мінімальна відстань може становити 1 м).

check-mark.png Скачайте зразок інструкції з охорони праці під час приймання, зберігання і видачі пально-мастильних матеріалів

 

signs.png Більше про безпечне виконання робіт у разі раптового вимкнення електропостачання

 

Підключення генератора має проводити кваліфікований електрик з дотриманням відповідної інструкції з підключення та експлуатації. Усі виявлені пошкодження електричних провідників або обладнання необхідно усувати негайно.

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Правила пожежної безпеки

Основним нормативно-правовим актом з питань пожежної безпеки є Правила пожежної безпеки в Україні. Які саме вимоги пожежної безпеки встановлені в Правилах, що потрібно знати роботодавцям, аби не потрапити під дію штрафів, — відповіді у статті.
62628

Види первинних засобів пожежогасіння

Що відноситься до первинних засобів пожежогасіння, які первинні засоби пожежогасіння використовуються на виробництві, як правильно їх обрати та розмістити. Відповіді на ці та інші питання про первинні засоби пожежогасіння дає експерт із питань охорони праці та пожежної безпеки.
30773

Основні вимоги до шляхів евакуації

Дізнайтеся, що належить до основних шляхів евакуації та який порядок утримання шляхів евакуації, які існують вимоги до евакуаційних виходів, як їх позначати, яка має бути мінімальна ширина шляхів евакуації.
34193