Твердопаливні котли: що потрібно знати власникам

1466

Запитання

Яких вимог з безпеки праці слід дотримуватися при використанні твердопаливних котлів?

Відповідь

image11

Нормативна база з безпечного експлуатування котлів і котельного обладнання

Забезпечити утримання котлів у справному стані, створити безпечні умови для їх роботи, а також організувати обслуговування, ремонт та нагляд повинен власник котла. Для цього він може призначити відповідальну особу, яка має відповідну кваліфікацію і теплотехнічну освіту. Цей працівник здійснюватиме контроль за безпечною експлуатацією котлів. Відповідальний, зокрема, повинен: 

  • регулярно оглядати котли в робочому стані; 
  • щоденно в робочі дні перевіряти записи в змінному журналі і розписуватися в ньому; 
  • проводити роботу із персоналом по підвищенню його кваліфікації
  • проводити технічне опосвідчення котлів; 
  • зберігати паспорти котлів та інструкції заводів-виготовлювачів по їх монтажу та експлуатації; 
  • проводити протиаварійне тренування з персоналом котельні; 
  • перевіряти правильність ведення технічної документації при експлуатації та ремонті котлів; 
  • брати участь у комісії з атестації та періодичній перевірці знань ІТП та обслуговуючого персоналу.

Твердопаливні котли: що потрібно знати власникам Скачайте інструкцію з охорони праці для техніка-теплотехніка

На призначену особу, крім цього, покладається відповідальність з ремонту котлів та своєчасного усунення виявлених несправностей, а також — забезпечення персоналу виробничими інструкціями та періодична перевірка знань.

Важливо пам'ятати, що призначення відповідальної особи оформлюється наказом по підприємству, номер і дату якого слід занести в паспорт котла.

Якщо відповідальна особа з якихось причин відсутня, її обов’язки слід покласти на іншого інженерно-технічного працівника, який пройшов перевірку знань.

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
45940

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС є нормативним документом, що містить обов’язкові вимоги з охорони праці для заправника при виконанні робіт згідно з його обов’язками. Скачайте інструкцію та за потреби адаптуйте до умов вашого підприємства.
18471

Вимоги пожежної безпеки до електроустановок

Порушення правил і норм пожежної безпеки на підприємстві нерідко стає причиною пожеж. Дізнайтеся зі статті, які існують вимоги пожежної безпеки до електроустановок та організуйте експлуатацію електрообладнання належним чином.
14861

Перша допомога при опіках

За різних обставин працівник може отримати термічні або хімічні опіки. В умовах воєнної агресії ризик отримання таких ушкоджень значно зростає. У статті розповімо про те, які існують види опіків та як правильно надати домедичну допомогу при опіках постраждалому.
26066