Тривалість робочого часу під час воєнного стану

613

Запитання

Наскільки роботодавець може збільшити тривалість робочого часу під час воєнного стану?

Відповідь

image75

Тривалість робочого часу в період дії воєнного стану

Під час воєнного стану для працівників, зайнятих на об’єктах критичної інфраструктури, нормальну тривалість робочого часу можна збільшити до 60 годин на тиждень (відповідно до ч. 1, 2 ст. 6 Закону № 2136-ІХ).

Водночас робочий тиждень не може тривати понад 40 годин для тих працівників, які зайняті на об’єктах критичної інфраструктури та яким, згідно з законодавством, встановлено скорочену тривалість робочого часу.

mquestion04.png Як організувати роботи з підвищеною небезпекою під час воєнного стану

Тож нормальна тривалість робочого часу працівників у період воєнного стану не може перевищувати 60 або 40 годин на тиждень (за умови скороченої тривалості робочого часу).

Зауважимо, до об'єктів критичної інфраструктури відносять, зокрема, роботу в оборонній сфері та у сфері забезпечення життєдіяльності населення.

Любі читачі, команда Цифрового видавництва Експертус продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку

У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть за спеціальною ціною електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перенесення робочих днів

Щороку Кабмін видає розпорядження про перенесення робочих днів. Через військовий стан в Україні діють інші норми законодавства. Дізнайтеся, більше про них зі статті.
29556

Як правильно залучати працівників до надурочних робіт

Перш ніж навантажити працівників додатковою роботою, потрібно звіритися із законодавством, яке визначає порядок застосування надурочних робіт. Що змінилося під час воєнного стану — дізнайтеся зі статті.
13568

Тривалість робочого часу

Що таке нормальна тривалість робочого часу та в яких випадках встановлюється скорочена тривалiсть робочого часу, які норми тривалості робочого часу на 2023 рік? Відповіді на ці та інші питання, пов’язані з балансом робочого часу, — у статті.
43830