Обов'язки роботодавця щодо забезпечення дистанційної роботи працівників

1588

Запитання

Чи має роботодавець оплачувати дистанційному працівникові інтернет і мобільний зв’язок?

Відповідь

Так, якщо про це письмово домовилися працівник і роботодавець.

Трудовий договір про дистанційну роботу визначає:

  • порядок і строки забезпечення дистанційних працівників необхідними для роботи обладнанням, програмно-технічними засобами, засобами захисту інформації та іншими засобами;
  • розмір, порядок і строки виплати працівникам компенсації за використання належних їм або орендованих ними обладнання, програмно-технічних засобів, засобів захисту інформації та інших засобів;
  • порядок відшкодування інших пов’язаних з виконанням дистанційної роботи витрат.

Як змінилися трудові відносини в умовах війни

Якщо у трудовому договорі відсутнє положення про забезпечення працівників необхідними для виконання ними своїх обов’язків обладнанням, роботодавець:

  • забезпечує їх програмно-технічними засобами, засобами захисту інформації та іншими засобами;
  • організовує встановлення та технічне обслуговування відповідних засобів;
  • оплачує витрати, пов’язані із цим.

Підстава — частини 7, 8 статті 60-2 КЗпП.

Обов'язки роботодавця щодо забезпечення дистанційної роботи працівників Чи проводити медогляди під час воєнного стану

Працівники, які використовують свої інструменти для потреб підприємства, мають право одержати компенсацію за їх зношування (амортизацію).

Розмір і порядок виплати цієї компенсації, якщо їх не встановили централізовано, визначає роботодавець з а погодженням із працівником (ст. 125 КЗпП).

Мінсоцполітики вважає, що власні мобільний телефон і модем, які використовують працівники для потреб підприємства, не є інструментами в розумінні статті 125 КЗпП (лист від 12.09.2014№ 150/06/187-14).

 

Любі читачі, команда Експертус Охорона праці продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку. У разі, якщо вам потрібні консультація експерта або відповідь на питання, передплатіть зі знижкою 50% на пів року наш електронний журнал «Довідник спеціаліста з охорони праці» або систему «Експертус Охорона праці» чи навчання на базових курсах Вищої школи Охорони праці.

 

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Охорона праці жінок в Україні

Які вимоги висуває трудове законодавство до охорони праці жінок? Чи можна працювати вночі або підіймати вантажі? Усі відповіді та актуальні документи — в одному матеріалі! Завантажуйте шаблони та нормативи з охорони праці жінок в один клік.
37037

Особливості використання праці жінок у нічний час

В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
10199

Доплата за шкідливі умови праці 2025

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
1463