Цивільно-правовий договір з підрядником на будівництві

1089
Автор
інженер з охорони праці ТОВ «Лайф», експерт з питань охорони праці

Запитання

Як укладати та виконувати договори підряду на будівництві? Чи можна виконувати роботи за ЦПД?

Відповідь

Як укладати та виконувати договори підряду, наприклад на будівництві, регламентують Загальні умови укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджені постановою КМУ від 01.08.2005 № 668 (далі — Загальні умови).

Роботи на будівництві: типові порушення

Відповідно до пунктів 65—68 Загальних умов підрядник повинен:

  • відповідати кваліфікаційним та іншим вимогам, зокрема мати досвід виконання аналогічних робіт і ресурси, щоб їх виконувати;
  • отримати встановлені законодавством дозволи (ліцензії) на виконання окремих видів робіт;
  • забезпечити дотримання трудового законодавства, зокрема створення здорових і безпечних умов праці та відпочинку працівників на об’єкті будівництва;
  • забезпечити проведення відповідного інструктажу працівників;
  • погодити із замовником порядок залучення до робіт робочої сили — субпідрядників.

Загальні умови не дають прямої відповіді на те, чи правомірно укладати ЦПД на будівництві. Однак вони опосередковано вказують, що для певних видів робіт підрядником не може бути фізична особа. Наприклад, щоб виконувати роботи підвищеної небезпеки та експлуатувати (застосовувати) машини, механізми, устатковання підвищеної небезпеки, необхідно отримати документи дозвільного або декларативного характеру. Підстава — Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затверджений постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107. Фізична особа може отримати такі документи лише на незначний обсяг робіт. Зазвичай ці роботи належать до незалежної професійної діяльності.

Не можна залучати фізичну особу на умовах ЦПД до робіт, які за технологічним регламентом потребують колективної організації роботи, де результатом виконаних робіт є не окремі технологічні операції, а виконана робота загалом. Наприклад, на роботи з будівельною опалубкою, які передбачають бригадний спосіб ведення робіт зі спеціалізацією на окремих технологічних операціях — монтажні, теслярські, підсобні роботи — необхідно укласти договір підряду з трудовим колективом.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14303

Лісосічні роботи: організація безпечних умов праці

Як організувати безпечне проведення лісосічних робіт, за яких погодних умов дозволено проводити такі роботи та якими знаками безпеки позначати місця їх виконання. Про все це, а також про основні причини травмування працівників лісової галузі та про профілактику нещасних випадків — далі у статті.
11717

Як експлуатувати газові балони

Безпечна експлуатація газових балонів залежить від багатьох чинників. У статті розповімо, як заповнювати, транспортувати та зберігати, як проводити техогляд, як навантажувати та розвантажувати балони з газами.
23060

Робота при низьких температурах повітря

Робота при низьких температурах повітря може бути небезпечною для здоров'я працівників. Низькі температури можуть призвести до переохолодження, обмороження та інших захворювань. Норми роботи при низькій температурі та яка допустима температура на робочому місці, читайте у статті.
289

План локалізації і ліквідації аварій для об’єктів підвищеної небезпеки

Суб’єкти господарської діяльності мають розробляти і затверджувати план локалізації і ліквідації аварій для кожного об’єкта підвищеної небезпеки, який вони експлуатують або планують експлуатувати. У статті ви знайдете зразок такого плану.
31260