Цивільно-правовий договір з підрядником на будівництві

1409
Автор
інженер з охорони праці ТОВ «Лайф», експерт з питань охорони праці

Запитання

Як укладати та виконувати договори підряду на будівництві? Чи можна виконувати роботи за ЦПД?

Відповідь

Як укладати та виконувати договори підряду, наприклад на будівництві, регламентують Загальні умови укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджені постановою КМУ від 01.08.2005 № 668 (далі — Загальні умови).

Роботи на будівництві: типові порушення

Відповідно до пунктів 65—68 Загальних умов підрядник повинен:

  • відповідати кваліфікаційним та іншим вимогам, зокрема мати досвід виконання аналогічних робіт і ресурси, щоб їх виконувати;
  • отримати встановлені законодавством дозволи (ліцензії) на виконання окремих видів робіт;
  • забезпечити дотримання трудового законодавства, зокрема створення здорових і безпечних умов праці та відпочинку працівників на об’єкті будівництва;
  • забезпечити проведення відповідного інструктажу працівників;
  • погодити із замовником порядок залучення до робіт робочої сили — субпідрядників.

Загальні умови не дають прямої відповіді на те, чи правомірно укладати ЦПД на будівництві. Однак вони опосередковано вказують, що для певних видів робіт підрядником не може бути фізична особа. Наприклад, щоб виконувати роботи підвищеної небезпеки та експлуатувати (застосовувати) машини, механізми, устатковання підвищеної небезпеки, необхідно отримати документи дозвільного або декларативного характеру. Підстава — Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затверджений постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107. Фізична особа може отримати такі документи лише на незначний обсяг робіт. Зазвичай ці роботи належать до незалежної професійної діяльності.

Не можна залучати фізичну особу на умовах ЦПД до робіт, які за технологічним регламентом потребують колективної організації роботи, де результатом виконаних робіт є не окремі технологічні операції, а виконана робота загалом. Наприклад, на роботи з будівельною опалубкою, які передбачають бригадний спосіб ведення робіт зі спеціалізацією на окремих технологічних операціях — монтажні, теслярські, підсобні роботи — необхідно укласти договір підряду з трудовим колективом.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наряд-допуск на виконання робіт з підйомником

Роботи з підйомником, на виконання яких потрібен наряд-допуск, визначені у законодавстві. Однак роботодавець може розширити перелік таких робіт та затвердити його відповідним наказом. У статті розповімо, в яких випадках наряд-допуск на виконання робіт з підйомником обов'язковий і як правильно його заповнювати.
14606

Акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом

Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 допоможе оформити факт нещасного випадку на підприємстві. Як заповнювати форму акта Н-1, які дані потрібно вказати, скільки років зберігати документ, яким органам надіслати — далі у статті.
142033

Перевезення небезпечних вантажів

Небезпечні вантажі становлять потенційну загрозу для людини й навколишнього середовища. У статті ви знайдете відповіді на такі питання: що таке небезпечний вантаж, чим укомплектувати транспортні засоби, що перевозять такий вантаж, які документи оформити та які вимоги до виробничого персоналу
14908

Основні знаки пожежної безпеки на підприємстві

Існують певні вимоги до знаків безпеки і захисту здоров’я працівників на робочих місцях. Вони стосуються не лише їх змісту, а й способу оформлення та розміщення. Дізнайтеся, який вигляд повинні мати знаки пожежної безпеки, що використовуються на підприємстві та як їх використовувати.
38368