Обов'язки підприємців під час планових та позапланових заходів контролю

415

Запитання

Які обов'язки має суб’єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю)?

Відповідь

Стаття 11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон) покладає на суб’єктів господарювання низку зобов'язань під час здійснення державного нагляду.

Як проходять перевірки з охорони праці

Це, зокрема:

  • допуск посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходів державного нагляду (контролю) за умови дотримання ними передбаченого законодавством порядку дій;
Обов'язки підприємців під час планових та позапланових заходів контролюДізнайтеся, в яких випадках підприємство має право не допускати інспекторів Держпраці до перевірки
  • виконання вимог органу державного нагляду (контролю) щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства;
  • надання документів, зразків продукції, пояснень в необхідному обсязі, довідок, відомостей, матеріалів з питань, що виникають під час державного нагляду (контролю), відповідно до закону.

Також підприємець, до якого прийшли з перевіркою, не повинен створювати перешкод органам державного нагляду (контролю) чи їх посадовим особам при здійсненні ними заходів державного нагляду (контролю) за умови, що зазначені заходи здійснюються такими особами відповідно до вимог закону.

Крім того, субєкт господарювання повинен одержати примірник акта та/або припису за результатами здійсненого планового чи позапланового заходу нагляду (контролю).

Джерело: Управління Держпраці у Черкаській області

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1658

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
91247

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45695

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
49716