Відповідь
Стаття 11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон) покладає на суб’єктів господарювання низку зобов'язань під час здійснення державного нагляду.
Як проходять перевірки з охорони праці
Це, зокрема:
- допуск посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходів державного нагляду (контролю) за умови дотримання ними передбаченого законодавством порядку дій;

Дізнайтеся,
в яких випадках підприємство має право не допускати інспекторів Держпраці до перевірки- виконання вимог органу державного нагляду (контролю) щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства;
- надання документів, зразків продукції, пояснень в необхідному обсязі, довідок, відомостей, матеріалів з питань, що виникають під час державного нагляду (контролю), відповідно до закону.
Також підприємець, до якого прийшли з перевіркою, не повинен створювати перешкод органам державного нагляду (контролю) чи їх посадовим особам при здійсненні ними заходів державного нагляду (контролю) за умови, що зазначені заходи здійснюються такими особами відповідно до вимог закону.
Крім того, субєкт господарювання повинен одержати примірник акта та/або припису за результатами здійсненого планового чи позапланового заходу нагляду (контролю).
Джерело: Управління Держпраці у Черкаській області
Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
Особливості охорони праці неповнолітніх завжди були актуальними для роботодавців. Зі статті ви довідаєтеся: які умови прийняття на роботу неповнолітніх осіб, який час відпочинку для неповнолітніх передбачає законодавство, скільки має тривати робочий час для неповнолітніх, як звільнити неповнолітнього працівника.
В умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати, оскільки їхня робота є основою економічної стабільності України. Існують певні відмінності в організації роботи в мирний та воєнний час. Про особливості охорони праці під час воєнного стану розповідаємо у статті.
Дізнайтесь зі статті, як виробничий шум впливає на здоров’я працівників та які професії в зоні ризику. Ознайомтесь з сучасними засобами індивідуального захисту та організацією профілактики на підприємствах із підвищеним рівнем шуму.
Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.