Розробка документів для організації медоглядів працівників

518
Автор

Пількевич Олександр

експерт із питань охорони праці та пожежної безпеки, адвокат, Київ

Запитання

Чи потрібно на підприємстві розробляти власне Положення про медичний огляд водіїв транспортних засобів?

Відповідь

Нормативно-правові документи не передбачають вимоги розробляти на підприємстві Положення про медичний огляд працівників.

Як організувати медичні огляди працівників

Як проводити медогляди водіїв транспортних засобів, регламентує Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затверджене наказом МОЗ, МВС від 31.01.2013 № 65/80 (далі — Положення № 65). Документ, зокрема, визначає види, періодичність медоглядів, порядок їх проведення.

Розробка документів для організації медоглядів працівниківСкачайте наказ про проведення медичних оглядів

Ані Положення № 65, ані інші нормативно-правові акти не передбачають обов’язку підприємств розробляти власне Положення про медичний огляд водіїв транспортних засобів. Не містить такої вимоги й Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затверджений наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246.

Водночас, щоб розв’язати організаційні питання медогляду водіїв — розробити й затвердити графіки проходження медичних оглядів, направити водіїв на позачергові медогляди тощо, — на підприємстві можна розробити відповідний локальний організаційно-нормативний акт. Він має не суперечити та не дублювати вимоги Положення № 65.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Медогляди працівників у 2024 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2024 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
121528

Складаємо список працівників для періодичного медогляду

Роботодавець на підставі Акта визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, повинен скласти поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медоглядам. Скачайте приклад оформлення такого списку, щоб за зразком розробити власний документ.
15375

Зразок наказу про проведення медичних оглядів

Керівник підприємства перед проведенням медичних оглядів працівників повинен видати відповідний наказ. Пропонуємо вам скачати зразок наказу про проходження медичного огляду, розроблений експертом.
32822