Спрощення журналу обліку вогнегасників

1623
Автор

Пількевич Олександр

експерт із питань охорони праці та пожежної безпеки, адвокат, Київ

Запитання

На нашому підприємстві 600 вогнегасників. Раз на місяць ми проводимо їх огляд. Результати оглядів реєструємо в журналі обліку вогнегасників. Чи можна спростити запис результатів огляду вогнегасників?

Відповідь

Огляд вогнегасників проводить особа, відповідальна за пожежну безпеку на об’єкті, не рідше ніж раз на місяць. Результати огляду записує до журналу обліку вогнегасників. Підстава — пункт 10 розділу ІІІ Правил експлуатації та типових норм належності вогнегасників, затверджених наказом МВС від 15.01.2018 № 25.

Як потрібно розміщувати вогнегасники

Нормативний документ не передбачає спрощення ведення журналу обліку вогнегасників. Але й не забороняє вести його в електронній формі. Такий журнал необхідно роздрукувати, прошити, пронумерувати сторінки та скріпити печаткою.

Отже, для спрощення можна вести журнал в електронному вигляді з подальшим його оформленням.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Вуглекислотні вогнегасники

Вуглекислотні вогнегасники — поширений засіб пожежогасіння. Дізнайтеся зі статті про загальні та технічні характеристики вуглекислотних вогнегасників, призначення, правила застосування, транспортування і зберігання, перезаряджання вуглекислотних вогнегасників, принцип їх дії.
39072

Вимоги до експлуатації вогнегасників

Дізнайтеся, які норми належності вогнегасників передбачені у чинних Правилах експлуатації та типових нормах належності вогнегасників та на які об’єкти поширюються встановлені в них вимоги.
14348

Вимоги до розміщення вогнегасників

Як обрати місце для вогнегасника, як повісити вогнегасник, де та як розмістити його у транспорті. Про правила розміщення вогнегасників на підприємствах та транспортних засобах — далі у статті.
55054

Види вогнегасників

Аби забезпечити пожежну безпеку, кожне підприємство необхідно оснастити вогнегасниками. Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види вогнегасників, які особливості вони мають та коли їх застосовувати.
108535