експерт із питань пожежної безпеки та охорони праці, адвокат, Київ
Запитання
Електромонтер мав посвідчення про проходження навчання з IV групи допуску (до і понад 1000 В), яке дійсне ще шість місяців. Потім його перевели на посаду електромонтера з ремонту та монтажу кабельних ліній. Чи дійсне його посвідчення на новій посаді чи працівник має проходити навчання знову?
Працівнику, який пройшов перевірку знань, видають посвідчення встановленої форми (дод. 2 до ПБЕЕС). Цей документ засвідчує право на самостійну роботу в електроустановках на зазначеній посаді за фахом. Посвідчення видає працівнику комісія з перевірки знань підприємства після перевірки знань. Воно є дійсним тільки після внесення відповідних записів.
Посвідчення про перевірку знань потрібно замінити в разі зміни посади або за відсутності місця для записів. Підстава — абзац п’ятий підпункту 6 пункту 2.1.3 ПБЕЕС.
Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
Група електробезпеки визначає рівень знань із електробезпеки працівника. Зі статті ви дізнаєтеся, які групи з електробезпеки існують та як їх присвоюють.
Яким вимогам повинні відповідати працівники, котрі обслуговують електроустановки споживачів? Як створити безпечні умови праці для таких працівників? Хто і за що несе відповідальність під час виконання робіт в електроустановках? Експерт проаналізував Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів, щоб відповісти на ці та інші питання.
Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів (ПТЕЕС) встановлюють основні організаційні й технічні вимоги до експлуатації електроустановок та електрообладнання споживачів і направлені на забезпечення надійної, безпечної та раціональної експлуатації електроустановок.
Електричне обладнання є невід’ємною частиною будь-якого сучасного підприємства, від виробничих потужностей до офісних приміщень. Які існують ризики при роботі з електричним обладнанням на підприємстві? Що належить до заходів електробезпеки? Які встановити вимоги до персоналу працюючого з електроустаткуванням? Відповіді на усі ці питання – у статті.