Попередні медогляди офісних працівників, що працюють за комп’ютерами

946
Автор

Кононова Ірина

старший науковий співробітник ДУ «Інститут медицини праці НМАН України», канд. мед. наук, Київ

Запитання

Чи проводити попередні медогляди офісних працівників, які працюють за комп’ютерами?

Відповідь

Так, проводити.

У більшості офісних приміщень установлені нові сучасні комп’ютери з рідкокристалічними моніторами, для яких не прописані гігієнічні вимоги у ДСанПіН 3.3.2.007-98 «Державні санітарні правила і норми роботи з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин», затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 10.12.1998 № 7.

Основні вимоги до роботи з екранними пристроями

Деякі позиції ДСанПіН 3.3.2.007-98 не відповідають сьогоденню. Але чинник зорово‑напружених робіт із різним розміром об’єкта розрізнення та робіт, пов’язаних із безперервним спостереженням за екранами відеотерміналів (дисплеями), є при роботі з будь-якими комп’ютерами та моніторами. Саме ці позиції визначені в пункті 6.2 Переліку шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, при роботі з якими обов’язковий попередній (періодичні) медичний огляд працівників (дод. 4 до п. 2.6 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246).

Результати атестації робочих місць використовують, щоб розробити заходи для поліпшення умов праці й оздоровлення працівників та під час визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах, пільг і компенсацій коштом підприємств, установ та організацій; обґрунтування пропозицій про внесення змін до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пільгову пенсію. На це вказує пункт 10 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442.

Медичний огляд — не пільга чи компенсація, а захід, спрямований на профілактику професійних, виробничо обумовлених захворювань працівників, а також таких загальних захворювань, які можуть прогресувати через вплив шкідливих виробничих чинників.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Медогляди працівників у 2024 році

Якщо працівники не пройшли обов’язковий медогляд і були допущені до роботи, на роботодавця можуть бути накладені штрафні санкції. Зі статті ви дізнаєтеся більше про обов'язкові медичні огляди працівників певних категорій, зокрема: як правильно організувати медичні огляди працівників у 2024 році, чи повинні працівники проходити медогляди під час війни та зможете скачати зразки необхідних документів.
122829

Складаємо список працівників для періодичного медогляду

Роботодавець на підставі Акта визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, повинен скласти поіменні списки працівників, які підлягають періодичним медоглядам. Скачайте приклад оформлення такого списку, щоб за зразком розробити власний документ.
15688

Зразок наказу про проведення медичних оглядів

Керівник підприємства перед проведенням медичних оглядів працівників повинен видати відповідний наказ. Пропонуємо вам скачати зразок наказу про проходження медичного огляду, розроблений експертом.
33113