Обов’язкове обслуговування державною аварійно-рятувальною службою

1460
Автор
експерт з питань пожежної та техногенної безпеки, Київ

Запитання

Які об’єкти підлягають обов’язковому обслуговуванню державною аварійно-рятувальною службою? Які нормативно-правові акти регулюють це питання?

Відповідь

Суб’єкти господарювання та окремі території, на яких наявна небезпека виникнення надзвичайних ситуацій, підлягають постійному й обов’язковому аварійно-рятувальному обслуговуванню на договірній основі аварійно-рятувальними службами, які пройшли атестацію в установленому порядку. Підстава — стаття 133 Кодексу цивільного захисту України.

Техногенна безпека на підприємстві: хто забезпечує, які вимоги

Аварійно-рятувальне обслуговування передбачає надання послуг із проведення відповідних робіт щодо запобігання надзвичайним ситуаціям, локалізації і ліквідації наслідків аварій, інших послуг відповідно до укладеної угоди.

Постійному й обов’язковому обслуговуванню на договірній основі підлягають суб’єкти господарювання, Перелік яких КМУ затвердив постановою від 26.10.2016 № 763. На це вказує пункт 3 Порядку здійснення постійного та обов’язкового аварійно-рятувального обслуговування суб’єктів господарювання, галузей та окремих територій, затвердженого постановою КМУ від 11.01.2017 № 5. До цього Переліку входять:

1. Суб’єкти господарювання, у власності або користуванні яких перебувають об’єкти підвищеної небезпеки. Виняток — суб’єкти господарювання, що створили на професійній основі об’єктові аварійно-рятувальні служби, які пройшли атестацію в установленому порядку.

2. Суб’єкти господарювання, у власності, володінні або користуванні яких перебувають окремі об’єкти, на території яких наявна небезпека виникнення надзвичайних ситуацій державного, регіонального та місцевого рівня. Виняток — суб’єкти господарювання, що створили на професійній основі об’єктові аварійно-рятувальні служби, які пройшли атестацію в установленому порядку. Це стосується таких галузей:

  • геологічне вивчення надр;
  • вугільна промисловість;
  • гірничорудна та нерудна промисловість;
  • нафтогазова промисловість;
  • хімічна та нафтохімічна промисловість;
  • металургійна промисловість;
  • машинобудування;
  • енергетика;
  • транспортно-дорожній комплекс;
  • агропромисловий комплекс;
  • торгівля;
  • деревообробна, легка та текстильна промисловість;
  • житлово-комунальне господарство*.
* Детальніше — у Переліку суб’єктів господарювання, галузей та окремих територій, які підлягають постійному та обов’язковому аварійно-рятувальному обслуговуванню на договірній основі, затвердженому постановою КМУ від 26.10.2016 № 763.

3. Місця масового відпочинку населення на водних об’єктах, визначені Порядком обліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах, затвердженим постановою КМУ від 06.03.2002 № 264, а також рекреаційні зони в період масового відпочинку населення. Виняток — місця масового відпочинку населення на водних об’єктах та рекреаційні зони, де суб’єкти господарювання, у власності, володінні або користуванні яких перебувають зазначені місця і зони, створили на професійній основі об’єктові аварійно-рятувальні служби, які пройшли атестацію в установленому порядку.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21339

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14367

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
652

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4845