Обов’язкове обслуговування державною аварійно-рятувальною службою

1783
Автор
експерт із питань пожежної та техногенної безпеки, Київ

Запитання

Які об’єкти підлягають обов’язковому обслуговуванню державною аварійно-рятувальною службою? Які нормативно-правові акти регулюють це питання?

Відповідь

Суб’єкти господарювання та окремі території, на яких наявна небезпека виникнення надзвичайних ситуацій, підлягають постійному й обов’язковому аварійно-рятувальному обслуговуванню на договірній основі аварійно-рятувальними службами, які пройшли атестацію в установленому порядку. Підстава — стаття 133 Кодексу цивільного захисту України.

Техногенна безпека на підприємстві: хто забезпечує, які вимоги

Аварійно-рятувальне обслуговування передбачає надання послуг із проведення відповідних робіт щодо запобігання надзвичайним ситуаціям, локалізації і ліквідації наслідків аварій, інших послуг відповідно до укладеної угоди.

Постійному й обов’язковому обслуговуванню на договірній основі підлягають суб’єкти господарювання, Перелік яких КМУ затвердив постановою від 26.10.2016 № 763. На це вказує пункт 3 Порядку здійснення постійного та обов’язкового аварійно-рятувального обслуговування суб’єктів господарювання, галузей та окремих територій, затвердженого постановою КМУ від 11.01.2017 № 5. До цього Переліку входять:

1. Суб’єкти господарювання, у власності або користуванні яких перебувають об’єкти підвищеної небезпеки. Виняток — суб’єкти господарювання, що створили на професійній основі об’єктові аварійно-рятувальні служби, які пройшли атестацію в установленому порядку.

2. Суб’єкти господарювання, у власності, володінні або користуванні яких перебувають окремі об’єкти, на території яких наявна небезпека виникнення надзвичайних ситуацій державного, регіонального та місцевого рівня. Виняток — суб’єкти господарювання, що створили на професійній основі об’єктові аварійно-рятувальні служби, які пройшли атестацію в установленому порядку. Це стосується таких галузей:

  • геологічне вивчення надр;
  • вугільна промисловість;
  • гірничорудна та нерудна промисловість;
  • нафтогазова промисловість;
  • хімічна та нафтохімічна промисловість;
  • металургійна промисловість;
  • машинобудування;
  • енергетика;
  • транспортно-дорожній комплекс;
  • агропромисловий комплекс;
  • торгівля;
  • деревообробна, легка та текстильна промисловість;
  • житлово-комунальне господарство*.
* Детальніше — у Переліку суб’єктів господарювання, галузей та окремих територій, які підлягають постійному та обов’язковому аварійно-рятувальному обслуговуванню на договірній основі, затвердженому постановою КМУ від 26.10.2016 № 763.

3. Місця масового відпочинку населення на водних об’єктах, визначені Порядком обліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах, затвердженим постановою КМУ від 06.03.2002 № 264, а також рекреаційні зони в період масового відпочинку населення. Виняток — місця масового відпочинку населення на водних об’єктах та рекреаційні зони, де суб’єкти господарювання, у власності, володінні або користуванні яких перебувають зазначені місця і зони, створили на професійній основі об’єктові аварійно-рятувальні служби, які пройшли атестацію в установленому порядку.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114701

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8810

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1467