Обов’язкове обслуговування державною аварійно-рятувальною службою

1983
Автор
експерт із питань пожежної та техногенної безпеки, Київ

Запитання

Які об’єкти підлягають обов’язковому обслуговуванню державною аварійно-рятувальною службою? Які нормативно-правові акти регулюють це питання?

Відповідь

Суб’єкти господарювання та окремі території, на яких наявна небезпека виникнення надзвичайних ситуацій, підлягають постійному й обов’язковому аварійно-рятувальному обслуговуванню на договірній основі аварійно-рятувальними службами, які пройшли атестацію в установленому порядку. Підстава — стаття 133 Кодексу цивільного захисту України.

Техногенна безпека на підприємстві: хто забезпечує, які вимоги

Аварійно-рятувальне обслуговування передбачає надання послуг із проведення відповідних робіт щодо запобігання надзвичайним ситуаціям, локалізації і ліквідації наслідків аварій, інших послуг відповідно до укладеної угоди.

Постійному й обов’язковому обслуговуванню на договірній основі підлягають суб’єкти господарювання, Перелік яких КМУ затвердив постановою від 26.10.2016 № 763. На це вказує пункт 3 Порядку здійснення постійного та обов’язкового аварійно-рятувального обслуговування суб’єктів господарювання, галузей та окремих територій, затвердженого постановою КМУ від 11.01.2017 № 5. До цього Переліку входять:

1. Суб’єкти господарювання, у власності або користуванні яких перебувають об’єкти підвищеної небезпеки. Виняток — суб’єкти господарювання, що створили на професійній основі об’єктові аварійно-рятувальні служби, які пройшли атестацію в установленому порядку.

2. Суб’єкти господарювання, у власності, володінні або користуванні яких перебувають окремі об’єкти, на території яких наявна небезпека виникнення надзвичайних ситуацій державного, регіонального та місцевого рівня. Виняток — суб’єкти господарювання, що створили на професійній основі об’єктові аварійно-рятувальні служби, які пройшли атестацію в установленому порядку. Це стосується таких галузей:

  • геологічне вивчення надр;
  • вугільна промисловість;
  • гірничорудна та нерудна промисловість;
  • нафтогазова промисловість;
  • хімічна та нафтохімічна промисловість;
  • металургійна промисловість;
  • машинобудування;
  • енергетика;
  • транспортно-дорожній комплекс;
  • агропромисловий комплекс;
  • торгівля;
  • деревообробна, легка та текстильна промисловість;
  • житлово-комунальне господарство*.
* Детальніше — у Переліку суб’єктів господарювання, галузей та окремих територій, які підлягають постійному та обов’язковому аварійно-рятувальному обслуговуванню на договірній основі, затвердженому постановою КМУ від 26.10.2016 № 763.

3. Місця масового відпочинку населення на водних об’єктах, визначені Порядком обліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах, затвердженим постановою КМУ від 06.03.2002 № 264, а також рекреаційні зони в період масового відпочинку населення. Виняток — місця масового відпочинку населення на водних об’єктах та рекреаційні зони, де суб’єкти господарювання, у власності, володінні або користуванні яких перебувають зазначені місця і зони, створили на професійній основі об’єктові аварійно-рятувальні служби, які пройшли атестацію в установленому порядку.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заохочення працівників до дотримання правил безпеки

Важливим та першочерговим завданням безпеки праці на робочих місцях є формування лідерства вищого керівництва в питаннях безпеки та пріоритетної уваги до цих питань. У такому випадку працівник буде бачити і вірити, що безпека його праці - це одна з ключових цінностей підприємства. Саме це є одним із мотивів безпечної поведінки працівників.
953

Атестація робочих місць за умовами праці: важливі нюанси, які потрібно знати роботодавцеві

Зі статті ви дізнаєтеся, який алгоритм проведення атестації робочих місць за умовами праці, як до неї підготуватися, яку відповідальність нестиме роботодавець, якщо він не провів атестацію, та чи потрібно проводити атестацію під час війни.
64628