Звуковий сигнал оповіщення про надзвичайну ситуацію в закладі середньої освіти

1845
Автор

Рожков Анатолій

експерт з питань пожежної та техногенної безпеки, Київ

Запитання

Який сигнал оповіщення про надзвичайну ситуацію має бути в закладі середньої освіти — «три коротких і один довгий дзвінок» чи «три дзвінки»?

Відповідь

Деякі нормативно-правові акти, на які посилається Примірний перелік документів з питань цивільного захисту, що розробляються центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання, затверджений наказом ДСНС від 12.07.2016 № 335, втратили чинність.

Системи оповіщення в закладах освіти

Зокрема, Положення про організацію оповіщення і зв’язку у надзвичайних ситуаціях, затверджене постановою КМУ від 15.02.1999 № 192.

Тому кожна установа самостійно обирає сигнал оповіщення і прописує його в наказі про організацію цивільного захисту в навчальному закладі за підписом директора.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Розслідування пожеж

В яких нормативних актах встановлено порядок розслідування пожеж, як здійснюється облік пожеж та визначаються матеріальні збитки від них — розповідаємо у статті.
11507

Журнал реєстрації аварій

Усі аварії, які сталися на виробництві, мають реєструються у журналі реєстрації аварій. Скачайте бланк такого журналу.
2605

Які послуги можуть отримати потерпілі на виробництві

Законодавець передбачив право потерпілих унаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на отримання соціальних послуг. Розповідаємо, про які саме послуги йдеться та який порядок їх надання.
584

Розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки

Діє новий Порядок розслідування аварій на об’єктах підвищеної небезпеки. Дізнайтеся, як створити комісію з розслідування аварії на об’єктах підвищеної небезпеки та про її обов'язки, а також скачайте Акт розслідування обставин та причин аварії.
1163

Основні причини виробничого травматизму в Україні

Знаючи про найчастіші причини нещасних випадків, простіше організовувати систему профілактики виробничого травматизму, встановити контроль за тими ділянками робіт та параметрами виробничого середовища, які є підстави вважати найбільш травмонебезпечними.
39102