Протокол перевірки знань: інструкції та нормативно-правові документи

871
Автор

Шевчук Леонід

викладач охорони праці навчально-курсового комбінату «Професіонал-Фаст», Фастів

Запитання

Чи потрібно у протоколі перевірки знань із питань охорони праці працівників вказувати нормативно-правові документи, за якими проводили перевірку, а також перелік інструкцій з охорони праці, що діють на підприємстві?

Відповідь

Перевірку знань працівників із питань охорони праці проводять за нормативно-правовими актами з охорони праці, дотримання яких входить до їхніх функціональних обов’язків. Підстава — пункт 3.8 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15.

Тест-практикум. Перевіряємо знання з охорони праці

Нормативно-правові акти з охорони праці — це правила, норми, регламенти, положення, інструкції та інші документи, обов’язкові для виконання. Так визначає цей термін стаття 27 Закону про охорону праці.

У протоколі перевірки знань потрібно вказати загальнодержавні та галузеві нормативно-правові акти з охорони праці, а також інструкції з охорони праці з урахуванням конкретних видів робіт, виконання яких належить до функціональних обов’язків працівників.

Повний перелік інструкцій з охорони праці, що діють на підприємстві, вносити до протоколу не потрібно.

Вимоги експлуатаційних документів щодо безпечної експлуатації машин, механізмів, устатковання вносять до інструкцій з охорони праці суб’єкта господарювання. Тому в протоколі їх теж не перераховують.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1405

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
58796

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40686