Переробка положення про систему управління охороною праці

980
Автор
експерт з охорони праці

Запитання

Чи потрібно переробляти положення про систему управління охороною праці (СУОП) на підприємстві, якщо змінилися посадові особи та директор підприємства?

Відповідь

У цьому питанні керуйтеся Порядком опрацювання і затвердження роботодавцем нормативних актів з охорони праці, що діють на підприємстві, затвердженим наказом Держнаглядохоронпраці від 21.12.1993 № 132 (далі — Порядок).

Система управління охороною праці на підприємстві кнопки

Порядок не передбачає необхідності розробляти нове положення про СУОП, якщо на підприємстві змінилися посадові особи, зокрема директор.

Згідно з пунктом 2.10 Порядку роботодавець зобов’язаний:

  • установити систематичний контроль за відповідністю нормативних актів з охорони праці вимогам чинного законодавства;
  • своєчасно переглядати та вносити зміни або опрацювати й затвердити новий нормативний акт з охорони праці.

Оскільки нормативно-правові акти не визначають строк перегляду положення про СУОП, це питання розв’язує новий керівник підприємства.

Зверніть увагу, що нормативно-правові акти з охорони праці потрібно переглядати не рідше ніж раз на 10 років. Підстава — стаття 28 Закону про охорону праці.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про створення служби охорони праці

Під час створення на підприємстві служби охорони праці та призначення відповідальної особи за стан охорони праці вам знадобиться наказ про створення служби охорони праці. У статті ви знайдете приклад такого наказу та матимете змогу скачати його.
23581

Температурний скринінг працівників: як запровадити

Проведення температурного скринінгу працівників — обов’язкова процедура профілактичних заходів. Як організувати температурний скринінг на підприємстві, хто має контролювати його та як скласти наказ про запровадження температурного скринінгу — відповідає експерт.
36682

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Масове використання генераторів стало новою українською реальністю. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
10433

Охорона праці жінок в Україні

Якими нормами законодавства урегульована охорона праці жінок на підприємстві у мирний та воєнний час? Що потрібно знати про особливості роботи жінок з вантажами, роботу жінок у нічний час, про нюанси працевлаштування та звільнення жінок? Детально про трудові права жінок — у статті.
32571

Інструктажі з пожежної безпеки: види, порядок проведення

Інструктажі з питань пожежної безпеки — один із найбільш ефективних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві. Зі статті ви дізнаєтеся про види протипожежних інструктажів, періодичність проведення інструктажів з пожежної безпеки та перевірку набутих знань.
163432