Переробка положення про систему управління охороною праці

565
Автор

Лесенко Георгій

експерт з охорони праці

Запитання

Чи потрібно переробляти положення про систему управління охороною праці (СУОП) на підприємстві, якщо змінилися посадові особи та директор підприємства?

Відповідь

У цьому питанні керуйтеся Порядком опрацювання і затвердження роботодавцем нормативних актів з охорони праці, що діють на підприємстві, затвердженим наказом Держнаглядохоронпраці від 21.12.1993 № 132 (далі — Порядок).

Система управління охороною праці на підприємстві кнопки

Порядок не передбачає необхідності розробляти нове положення про СУОП, якщо на підприємстві змінилися посадові особи, зокрема директор.

Згідно з пунктом 2.10 Порядку роботодавець зобов’язаний:

  • установити систематичний контроль за відповідністю нормативних актів з охорони праці вимогам чинного законодавства;
  • своєчасно переглядати та вносити зміни або опрацювати й затвердити новий нормативний акт з охорони праці.

Оскільки нормативно-правові акти не визначають строк перегляду положення про СУОП, це питання розв’язує новий керівник підприємства.

Зверніть увагу, що нормативно-правові акти з охорони праці потрібно переглядати не рідше ніж раз на 10 років. Підстава — стаття 28 Закону про охорону праці.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1631

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59814

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
41531