Відсторонення працівника у стані алкогольного сп’яніння

2062

Запитання

Якими мають бути показники алкогольного сп’яніння, щоб відсторонити працівника від роботи?

Відповідь

Залежно від вжитої дози алкоголю розрізняють кілька ступенів алкогольного сп’яніння (табл.). Під вмістом алкоголю в крові розуміємо концентрацію етанолу, виражену в проміле (‰) — тисячних частках об’єму.

Як відсторонити від роботи працівника у стані сп’яніння

Стан середнього ступеня сп’яніння спричиняє порушення мови, координації рухів; зниження швидкості реакції і уваги; надмірне психічне пожвавлення, веселість або навпаки: сум, тугу, апатію. Усе це впливає на здійснення виробничих операцій, призводить до некритичної оцінки ситуацій та порушення вимог безпеки праці.

Класифікація отруєнь етиловим спиртом за ступенем тяжкості залежно від концентрації алкоголю в крові

Відсторонення працівника у стані алкогольного сп’яніння* Практика показує, що дорослі особи, схильні до зловживання алкоголем, можуть виживати і за значно більших концентрацій спирту в крові — 10‰ і більше.

Відсторонення працівника у стані алкогольного сп’янінняСкачайте акт відсторонення від роботи працівника у стані алкогольного сп’яніння

Стан тяжкої форми алкогольного сп’яніння спричиняє більш глибоке пригнічення центральної нервової системи. У такому стані особа зазвичай не може виконувати виробничі завдання за своєю професією через повний розлад координації рухів і неадекватне ставлення до виробничої обстановки.

Відсторонення працівника від роботи можна вважати правомірним, якщо виявили концентрацію спирту в крові понад 0,4 (0,5)‰.

За медичними дослідженнями алкоголь в організмі утримується від однієї до трьох діб.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1405

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
58796

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40695