Відсторонення працівника у стані алкогольного сп’яніння

3878

Запитання

Якими мають бути показники алкогольного сп’яніння, щоб відсторонити працівника від роботи?

Відповідь

Залежно від вжитої дози алкоголю розрізняють кілька ступенів алкогольного сп’яніння (табл.). Під вмістом алкоголю в крові розуміємо концентрацію етанолу, виражену в проміле (‰) — тисячних частках об’єму.

Як відсторонити від роботи працівника у стані сп’яніння

Стан середнього ступеня сп’яніння спричиняє порушення мови, координації рухів; зниження швидкості реакції і уваги; надмірне психічне пожвавлення, веселість або навпаки: сум, тугу, апатію. Усе це впливає на здійснення виробничих операцій, призводить до некритичної оцінки ситуацій та порушення вимог безпеки праці.

Класифікація отруєнь етиловим спиртом за ступенем тяжкості залежно від концентрації алкоголю в крові

Відсторонення працівника у стані алкогольного сп’яніння* Практика показує, що дорослі особи, схильні до зловживання алкоголем, можуть виживати і за значно більших концентрацій спирту в крові — 10‰ і більше.

Відсторонення працівника у стані алкогольного сп’янінняСкачайте акт відсторонення від роботи працівника у стані алкогольного сп’яніння

Стан тяжкої форми алкогольного сп’яніння спричиняє більш глибоке пригнічення центральної нервової системи. У такому стані особа зазвичай не може виконувати виробничі завдання за своєю професією через повний розлад координації рухів і неадекватне ставлення до виробничої обстановки.

Відсторонення працівника від роботи можна вважати правомірним, якщо виявили концентрацію спирту в крові понад 0,4 (0,5)‰.

За медичними дослідженнями алкоголь в організмі утримується від однієї до трьох діб.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Дистанційна робота під час воєнного стану

Існує декілька способів, як організувати роботу працівників під час воєнного стану. Один із можливих варіантів — перевести працівників на дистанційну роботу. Дізнайтеся, як це зробити із дотриманням чинного законодавства.
21288

Якими мають бути дії працівників під час повітряної тривоги

Як роботодавці мають діяти під час повітряної тривоги? Дізнайтеся, чи зобов’язані працівники йти до бомбосховища під час повітряної тривоги, що має зробити роботодавець, щоб забезпечити їхню безпеку, та хто відповідатиме у разі постраждалих.
14324

Гарантії прав працівників на охорону праці

Дізнайтеся, які права на охорону праці мають працівники при укладанні трудового договору і як вони можуть забезпечити своє здоров'я на робочому місці. З'ясуйте, які умови роботодавець зобов’язаний виконати, щоб гарантувати безпечну працю.
625

Види засобів підмощування

Подбайте про безпечну організацію робочих місць. Зокрема, перевірте, чи правильно експлуатуєте засоби підмощування. Ділимося порадами, як це зробити правильно.
4838