Навчання працівників та видача посвідчень

1106

Запитання

Чи може підприємство самостійно проводити навчання працівників правилам охорони праці під час роботи з інструментом і пристроями та видавати посвідчення?

Відповідь

Так, може.

Тест-практикум. Перевіряємо знання з охорони праці

Спеціальне навчання з питань охорони праці можна проводити як у навчальному центрі, так і безпосередньо на підприємстві. Підстава — пункти 4.2 та 4.3 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (НПАОП 0.00‑4.12‑05).

Перевірку знань із питань охорони праці після проведення спеціального навчання здійснюють згідно з пунктом 4.4 НПАОП 0.00-4.12-05.

Посвідчення за умови проходження навчання і перевірки знань з охорони праці на підприємстві обов’язково видавати лише тим працівникам, які виконують роботи підвищеної небезпеки (п. 3.14 НПАОП 0.00-4.12-05).

Отже, проводити навчання і перевірку знань із питань охорони праці, зокрема за Правилами охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями, затвердженими наказом Міненерговугілля від 19.12.2013 № 966 (НПАОП 0.00-1.71-13), можна на підприємстві. І це в компетенції посадових осіб підприємства.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Навчання і перевірка знань з охорони праці працівників закладів освіти

Чинне законодавство вимагає, щоб працівники протягом трудової діяльності проходили навчання і перевірку знань з охорони праці та безпеки життєдіяльності. Про те, як організувати навчання і перевірку знань з охорони праці працівників закладів освіти, — далі у статті.
12388

Як організувати стажування (дублювання) на робочому місці

У статті разом з експертом з’ясуємо, як організувати проведення стажування, хто його має проходити, кого можна увільнити від його проходження та за яких умов працівника допустять до самостійної роботи.
15247

Зразок Програми вступного інструктажу з охорони праці

Що таке програма вступного інструктажу з охорони праці? Як скласти програму вступного інструктажу з охорони праці на підприємстві? Який перелік перелік питань вступного інструктажу розглядається в програмі? Щоб зекономити ваш час, пропонуємо скачати готовий зразок програми, розроблений експертом.
94829

Цивільний захист на підприємстві

Для того, щоб запобігти надзвичайним ситуаціям, ліквідувати їх наслідки та надати допомогу потерпілим, організуйте на підприємстві роботу з цивільного захисту. У статті розповімо, які саме заходи цивільного захисту повинні забезпечити на своїх об’єктах суб’єкти господарювання.
27261