Перейменування відділу охорони праці та покладання на нього додаткових обов’язків

833
Автор
експерт з охорони праці

Запитання

Чи допустимо в установі відділ охорони праці з трьома працівниками перейменувати у відділ охорони праці та біобезпеки. Які можливі додаткові функціональні обов’язки у працівників?

Відповідь

Типове положення про службу охорони праці, затверджене наказом Держнаглядохоронпраці від 15.11.2004 № 255 (далі — Типове положення), не обмежує функціонування відділу охорони праці. Його можна формувати з окремих фахівців за окремими напрямами безпеки праці залежно від специфіки виробничої діяльності, наприклад: пожежна безпека, екологічна безпека, біобезпека.

Як створити службу охорони праці

Однак на працівників служби охорони праці (СОП) не можна покладати додаткових функцій і завдань, не передбачених Законом про охорону праці, Типовим положенням і системою управління охороною праці на підприємстві. Підстава — пункт 5.5 Типового положення.

Ці вимоги поширюються на працівників, які безпосередньо виконують обов’язки, притаманні СОП. Зокрема, вони поширюються і на осіб, які виконують обов’язки СОП у порядку сумісництва; сторонніх осіб, залучених до функцій СОП на договірних засадах.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
113804

Що потрібно знати про цивільно-правовий договір на виробництві

Чим відрізняється цивільно-правовий договір від трудового? Коли ЦПД визнають трудовим? Який штраф чекає на роботодавця за неоформлених працівників? Як розслідувати нещасний випадок із підрядником? Відповіді на ці та інші питання — далі у статті.
8604

Охорона праці під час простою підприємства

У період простою підприємство не функціонує повністю або частково, а працівники, яким оголосили простій, не виконують трудові обов’язки. Дізнайтеся детальніше про умови запровадження простою на підприємстві, порядок його оформлення та як це впливає на охорону праці.
1464