Перейменування відділу охорони праці та покладання на нього додаткових обов’язків

380

Запитання

Чи допустимо в установі відділ охорони праці з трьома працівниками перейменувати у відділ охорони праці та біобезпеки. Які можливі додаткові функціональні обов’язки у працівників?

Відповідь

Типове положення про службу охорони праці, затверджене наказом Держнаглядохоронпраці від 15.11.2004 № 255 (далі — Типове положення), не обмежує функціонування відділу охорони праці. Його можна формувати з окремих фахівців за окремими напрямами безпеки праці залежно від специфіки виробничої діяльності, наприклад: пожежна безпека, екологічна безпека, біобезпека.

Як створити службу охорони праці

Однак на працівників служби охорони праці (СОП) не можна покладати додаткових функцій і завдань, не передбачених Законом про охорону праці, Типовим положенням і системою управління охороною праці на підприємстві. Підстава — пункт 5.5 Типового положення.

Ці вимоги поширюються на працівників, які безпосередньо виконують обов’язки, притаманні СОП. Зокрема, вони поширюються і на осіб, які виконують обов’язки СОП у порядку сумісництва; сторонніх осіб, залучених до функцій СОП на договірних засадах.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1402

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
58795

Яким має бути режим праці та відпочинку водіїв на підприємстві

Робота, пов’язана з керуванням транспортними засобами, вимагає підвищеної концентрації уваги, що часто призводить до надмірного емоційного та нервового напруження. Тому так важливо правильно урегулювати робочий час та час відпочинку водіїв.
40686