Акт відсторонення від роботи працівника у стані алкогольного сп’яніння
Працівника можна відсторонити від роботи після того, як посадова особа підприємства, наприклад керівник підрозділу, надала доповідну записку про появу на роботі працівника у стані алкогольного сп’яніння. У ній обґрунтовують необхідність відсторонити порушника. Акт відсторонення працівника від роботи додають до доповідної записки.
Як відсторонити від роботи працівника у стані сп’яніння
Акт можна оформити у довільній формі. У ньому зазначають:
- дату й час його складання;
- дату й час виявлення факту перебування працівника на роботі у нетверезому стані;
- прізвище, ім’я, посаду нетверезого працівника;
- докладний перелік ознак алкогольного сп’яніння;
- прізвища, імена, посади працівників, які стали свідками порушення і підписали акт.
З актом потрібно обов'язково ознайомити порушника трудової дисципліни. Якщо нетверезий працівник відмовиться ознайомитися з актом, цей факт потрібно зафіксувати або в окремому акті, або в акті, де фіксувалося порушення трудової дисципліни.
Працівника вважають відстороненим від роботи з того часу, який зазначено в акті відсторонення. Умова — відсутність передбаченого законодавством документа, що заперечує причину відсторонення, — медичної довідки про відсутність сп’яніння у порушника.
Важливо! Акт відсторонення від роботи працівника у стані алкогольного сп’яніння мають підписати свідки. Акт, який підписали тільки посадові особи підприємства, можуть поставити під сумнів у разі його оскарження.