Захисна каска для водія навантажувача

1385

Запитання

Чи повинен водій під час роботи використовувати захисну каску, якщо він працює на навантажувачі, що має захисний навіс над робочим місцем і захисні ґрати на вантажній плиті?

Відповідь

Так, повинен.

Навантажувачі, які використовують для штабелювання на висоті або для робіт із високими (нестійкими) чи штучними вантажами, обладнують захисним навісом над головою водія та захисними ґратами (рамкою) на вантажній плиті вантажопідіймача (п. 39 розд. V Правил охорони праці під час експлуатації навантажувачів, затверджених наказом Мінсоцполітики від 27.08.2018 № 1220; НПАОП 0.00-1.83-18).

Документація щодо експлуатації навантажувачів

Особи, які перевіряють технічний стан, обслуговують і ремонтують транспортні засоби на оглядових канавах, підйомниках та естакадах, повинні працювати в захисних касках. На це вказує пункт 1.19 глави 1 розділу Х Правил охорони праці на автомобільному транспорті, затверджених наказом МНС від 09.07.2012 № 964 (НПАОП 0.00-1.62-12).

Роботи, пов’язані з переміщенням вантажів, також вимагають застосовувати відповідні засоби індивідуального захисту, зокрема захисну каску. Підстава — додаток 3 до Мінімальних вимог безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці, затверджених наказом Мінсоцполітики від 29.11.2018 № 1804 (НПАОП 0.00-7.17-18).

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Засоби індивідуального захисту працівників

Для уникнення або мінімізації впливу небезпечних виробничих чинників роботодавець забезпечує працівників підприємства засобами індивідуального захисту. Про види ЗІЗ та особливості кожного виду — далі.
75386

Основні засоби захисту від шуму і вібрації

Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
58042

Основні засоби захисту органів слуху

Тривалий гучний вплив шуму згубно впливає на людський організм, оскільки при цьому пошкоджуються нервові закінчення внутрішнього вуха, які відповідають за слухову чутливість. Внаслідок цього розвиваються такі професійні захворювання, як туговухість та глухота. Для захисту від цих та інших проблем роботодавці мають подбати про засоби захисту органів слуху працівників.
4720

Термін використання засобів індивідуального захисту

Засоби індивідуального захисту зменшують вплив на працівників небезпечних та шкідливих чинників, запобігають нещасним випадкам і професійним захворюванням. Проте важливо вміти правильно ними користуватися і знати, яким має бути строк носіння спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту, щоб вони дійсно захищали працівника.
23248