Хто може проводити стажування

863
Автор

Лесенко Георгій

експерт з охорони праці

Запитання

У разі відсутності наставника для стажування за професією «машиніст крана автомобільного» хто може проводити таке стажування?

Відповідь

Питання щодо стажування працівників регламентує Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затверджене наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (далі — Типове положення).

Як проводять стажування працівників

Стажування — набуття особою практичного досвіду виконання виробничих завдань і обов’язків на робочому місці на підприємстві після теоретичної підготовки до початку самостійної роботи під безпосереднім керівництвом досвідченого працівника (п. 1.4 Типового положення).

Допуск до стажування роботодавець оформлює наказом/розпорядженням. У ньому визначають тривалість стажування і вказують прізвище та ініціали працівника, відповідального за проведення стажування. Підстава — пункт 7.3 Типового положення.

Отже, стажування може проводити досвідчений працівник, що має досвід роботи на автомобільному крані. Це може бути, зокрема, безпосередній керівник працівника, який проходить стажування.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1640

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59873