Фіксація видачі посвідчень з електробезпеки

698

Запитання

В якому журналі фіксувати видачу посвідчень з електробезпеки?

Відповідь

Форму журналу протоколів перевірки знань, де реєструють у наскрізному порядку протоколи про перевірку знань з присвоєнням або підтвердженням кваліфікаційної групи з електробезпеки, передбачає додаток 3 до Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 09.01.1998 № 4 (НПАОП 40.1-1.21-98).

Як присвоїти працівнику групу з електробезпеки

Працівнику, який пройшов перевірку знань для одержання кваліфікаційної групи допуску з електробезпеки, видають посвідчення встановленої форми згідно з додатком 2 до НПАОП 40.1-1.21-98. Форма посвідчення про перевірку знань містить рядок — № посвідчення.

Однак НПАОП 40.1-1.21-98 не містить вимог до обліку видачі посвідчень. Тому такий облік здійснюють у порядку, який передбачають Правила організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджені наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Засоби індивідуального і колективного захисту від ураження електричним струмом

Для збереження життя та здоров’я працівників під час роботи з електрообладнанням, призначеним для загального користування, та електроустановками застосовують засоби індивідуального і колективного захисту від ураження електричним струмом.
53148

Група з електробезпеки інженера з охорони праці

Робота інженера з охорони праці досить багатофункціональна і складна. Дізнайтеся, чи повинен інженер з охорони праці для виконання своїх обов'язків мати групу з електробезпеки?
8009

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59880

Як безпечно експлуатувати генератори електричної енергії

Минулого року масове використання генераторів стало новою українською реальністю. На жаль, восени 2023 року ситуація може повторитися. У статті розповідаємо про переваги різних видів генераторів, як організувати їх безпечну роботу й подбати про пожежну безпеку та які вимоги до обслуговувального персоналу
4805