Працівник відмовляється проходити температурний скринінг: дії роботодавця
Запитання
Працівник відмовляється пройти температурний скринінг перед зміною. Чи можна не допустити його до роботи?
Відповідь
На кожному підприємстві мають діяти профілактичні заходи для запобігання захворюванню на COVID-19 працівників. Їх розробляє і затверджує наказом роботодавець.
Чек-ліст: Що робити, якщо захворів на COVID-19
Температурний скринінг — обов’язкова процедура профілактичних заходів. На це вказує пункт 1 Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при здійсненні дозволених видів діяльності, які передбачають приймання відвідувачів в офісних приміщеннях, на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 09.05.2020 № 16.
Профілактичні заходи для запобігання захворюванню на COVID-19, зокрема й пункт про температурний скринінг, відображають в інструкції з охорони праці під час роботи в умовах карантину. Відповідні зміни вносять до правил внутрішнього трудового розпорядку або колективного договору. Інформацію доводять до відома всіх працівників.
Власник або уповноважений ним орган може відсторонити працівника від роботи у випадках, передбачених законодавством, зокрема якщо він:
- з’явився на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння;
- відмовляється або ухиляється від обов’язкових медичних оглядів;
- відмовляється або ухиляється від навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони.
Підстава — стаття 46 Кодексу законів про працю України.
Чи можна відсторонити від роботи працівника, який відмовляється пройти температурний скринінг? Так, можна, адже він не дотримується карантинних заходів на підприємстві у зв’язку з пандемією COVID-19 та порушує правила внутрішнього трудового розпорядку або колективний договір, інструкцію з охорони праці під час роботи в умовах карантину. Однак попередньо необхідно визначити порядок такого відсторонення, зокрема у правилах внутрішнього трудового розпорядку.
Відсторонення оформлюють відповідним актом, в якому обов’язково зазначають його причину.