Технічне розслідування причин виникнення аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті

1441

Запитання

Які обов’язки у членів комісії з технічного розслідування причин виникнення аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті?

Відповідь

Роботу членів комісії технічного розслідування обставин та причин виникнення аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті регламентує п. 2.10 Порядку проведення технічного розслідування.

Як розробити положення про газову службу

Так, з метою встановлення причин та з’ясування обставин, що спричинили аварію, встановлення осіб, дії або бездіяльність яких призвели до виникнення аварії, члени комісії з технічного розслідування зобов’язані:

  • обстежити місце аварії та задокументувати зміни, які настали внаслідок аварії;
  • встановити технічний стан та відповідність розташування наявного газового устаткування вимогам проекту на газопостачання;
  • встановити технічний стан димоходів, вентиляційних каналів, вводів інженерних комунікацій та визначити їх відповідність проектним рішенням, чинним нормативно-правовим актам щодо їх улаштування;
  • визначити відповідність умов експлуатації газового устаткування вимогам законодавства України;
  • встановити відповідність проектної, виконавчо-технічної, експлуатаційної документації системи газопостачання вимогам нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки;

Технічне розслідування причин виникнення аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті Cкачайте посадову інструкцію особи, відповідальної за газове господарство

  • визначити відповідність та якість монтажних робіт системи газопостачання вимогам проектної документації;
  • встановити дотримання порядку проведення технічного обслуговування, визначити перелік порушень вимог нормативних документів, які призвели до аварії;
  • отримати письмові пояснення від посадових осіб та працівників підприємств для з’ясування обставин та причин аварії;
  • встановити посадових осіб та працівників організацій, які допустили порушення вимог нормативно-правових актів, що призвело до аварії;
  • встановити споживачів та/або фізичних осіб, які допустили порушення вимог безпечного користування газовими приладами;
  • на підставі зібраних матеріалів та за результатами ТР розробити заходи щодо запобігання подібним аваріям.

Зауважимо, до складу комісії з технічного розслідування входять представники балансоутримувача, виконавців, експертно-технічних центрів, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці, а також посадова особа територіального органу Держгірпромнагляду України, що очолює комісію.

Технічне розслідування причин виникнення аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті Інструкція з охорони праці під час експлуатації та зберігання газових балонів

З огляду на характер, наслідки аварії та кількість загиблих до складу комісії можуть залучатися також представники міністерств чи інших центральних та місцевих органів виконавчої влади (за погодженням з їх керівниками).

Що ж до потерпілих, то вони мають право брати участь у засіданнях комісії, висловлювати свої пропозиції, подавати до комісії документи, що стосуються аварії, викладати особисту думку щодо обставин і причин аварії та одержувати від голови комісії інформацію про хід проведення розслідування.

Джерело: Управління Держпраці у Полтавській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Системи протипожежного захисту

До систем протипожежного захисту належать технічні засоби, розташовані на об’єкті, які використовують для запобігання, ліквідації та локалізації пожеж. Ці засоби допомагають захищати людей, довкілля та матеріальні цінності від пожежі. Розглянемо, що належить до цих систем.
27708

Основні знаки пожежної безпеки на підприємстві

Існують певні вимоги до знаків безпеки і захисту здоров’я працівників на робочих місцях. Вони стосуються не лише їх змісту, а й способу оформлення та розміщення. Дізнайтеся, який вигляд повинні мати знаки пожежної безпеки, що використовуються на підприємстві та як їх використовувати.
38400

Як розробити План евакуації при пожежі

У разі раптового виникнення пожежі вкрай важливою є правильна організація безпечної евакуації людей з будівель і уникнення стовпотворінь та натовпів у приміщеннях. Тому без плану евакуації не обійтися. У статті розповідаємо, як оформити план евакуації та де його розмістити, а також наводимо готовий зразок плану евакуації, розроблений експертом.
161186

Наказ про призначення відповідальних за пожежну безпеку

Керівник підприємства зобов'язаний призначити відповідального за пожежну безпеку на підприємстві та закріпити цей обов’язок у локальних актах підприємства. У статті ви знайдете зразок наказу про призначення відповідального за пожежну безпеку.
111652

Види первинних засобів пожежогасіння

Що належить до первинних засобів пожежогасіння, які первинні засоби пожежогасіння використовуються на виробництві, як правильно їх обрати та розмістити. Відповіді на ці та інші питання про первинні засоби пожежогасіння дає експерт із питань охорони праці та пожежної безпеки.
44585