Розміщення та оснащення кабінету охорони праці

877
Автор

Лесенко Георгій

експерт з охорони праці

Запитання

Де потрібно розмістити кабінет охорони праці — в адміністративному чи виробничому приміщенні?

Відповідь

Нормативно-правові акти з охорони праці напряму не зобов’язують роботодавця створювати кабінет охорони праці.

Однак однією із функцій служби охорони праці є організація роботи кабінету охорони праці. Про це йдеться у пункті 3.11 Типового положення про службу охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 15.11.2004 № 255. Інший документ — Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затверджене наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15, — також вказує, що вступний інструктаж проводять у кабінеті охорони праці (п. 6.3).

Як створити кабінет охорони праці на підприємстві

Як створити такий кабінет, визначають Рекомендації щодо організації роботи кабінету промислової безпеки та охорони праці, затверджені Головою Держгірпромнагляду від 16.01.2008 (далі — Рекомендації).

У пункті 1.6 Рекомендацій зазначено:

Кабінет промислової безпеки та охорони праці рекомендовано розміщувати в окремому приміщенні, до складу якого входить одна або кілька кімнат, оснащених технічними засобами, навчальними посібниками і зразками, наочними та інформаційними матеріалами з питань охорони праці та промислової безпеки.

Інших рекомендацій немає. Тому кабінет охорони праці можна розмістити в будь-якому виробничому, адміністративному приміщенні. Головне — обладнати його відповідно до вимог щодо проведення вступного інструктажу та щоб була можливість проводити там тематичні заняття, лекції, семінари й консультації для працівників перед перевіркою їхніх знань із питань охорони праці та утримувати бібліотечний фонд з питань охорони праці підприємства.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості утримання прибудинкової території взимку

Яких заходів повинен вжити роботодавець, щоб утримувати взимку прибудинкові території в належному стані? Якими нормативними актами керуватися? Дізнайтеся більше про те, які підготуватися до холодної пори року.
1645

Електробезпека

Важливо не лише дотримуватися правил електробезпеки, а й знати про причини виникнення електротравм, яка дія електричного струму на організм людини, про умови ураження людини електричним струмом. Електробезпека на виробництві — докладно розповідаємо про всі нюанси у нашій статті.
59902