Інструктажі з охорони праці під час дистанційної роботи

2006

Запитання

Як проводити інструктажі з охорони праці з працівниками під час дистанційної роботи в умовах карантину?

Відповідь


Карантин установлюють на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можна змінювати режими роботи підприємств, вносити інші необхідні зміни щодо умов їхньої виробничої та іншої діяльності. Про це йдеться у статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-ІІІ.

Карантинні працеохоронні порушення: як уникнути відповідальності

Первинний, повторний, позаплановий і цільовий інструктажі з питань охорони праці проводить безпосередній керівник робіт — начальник структурного підрозділу, майстер — або фізична особа, яка використовує найману працю. Ці інструктажі завершуються перевіркою знань у вигляді усного опитування або за допомогою технічних засобів, а також перевіркою набутих навичок безпечних методів праці особою, яка проводила інструктаж. Підстава — пункти 6.8 та 6.9 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (НПАОП 0.00-4.12-05).

Можна проводити дистанційне навчання та перевірку знань із питань охорони праці (п. 3.5, 3.12 НПАОП 0.00-4.12-05). Однак Типове положення не передбачає дистанційного проведення інструктажів.

Кожен роботодавець з урахуванням карантину може внести зміни до умов виробничої діяльності.

Рішення про перенесення або проведення інструктажів приймає роботодавець. В останньому випадку одна з умов проведення інструктажів — дотримуватися загальнодержавних заходів щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби. Переносити інструктажі з охорони праці доцільно для працівників, функціональні обов’язки яких не пов’язані із забезпеченням безаварійної роботи об’єктів підвищеної небезпеки або з виконанням робіт підвищеної небезпеки.

Як сформувати склад комісії під час карантину
Георгій Лесенкоексперт з охорони праці, Київ
Що робити роботодавцю, щоб запобігти захворюванню на COVID-19 працівників? Як діяти роботодавцю, якщо у працівника виявили COVID-19? Що робити працівнику, якого відсторонили від роботи? Хто виявляє та реєструє осіб, які контактували з хворим? Для кого COVID-19 визнають гострим професійним захворюванням? Як виплатити заробітну плату за час відсторонення від роботи?

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Oрганізація проведення інструктажів з питань охорони праці

Зі статті ви дізнаєтеся, які існують види інструктажів з охорони праці, хто проводить інструктажі з охорони праці, яка періодичність проведення інструктажів з охорони праці та як проводити інструктажі з охорони праці під час війни.
234212

Відмітка про проходження вступного інструктажу

Відмітка про проходження вступного інструктажу з питань охорони праці на наказі про прийняття на роботу допоможе зафіксувати факт, що новоприйнятий працівник пройшов вступний інструктаж.
2975

Безпечна експлуатація АЗС

Автозаправні станції є об’єктами підвищеної небезпеки, тому існують чіткі вимоги до організації безпечної експлуатації АЗС. Ці вимоги стосуються, як будівництва АЗС, так і їх щоденної роботи. Також надзвичайно важливо мати готовий план дій у разі настання аварійної ситуації на АЗС, ймовірність настання якої під час війни зростає.
27873

Порядок затвердження програм навчання та інструктажів з питань пожежної безпеки

Які обов’язки для керівників підприємств та осіб, котрі проводять навчання, передбачені документом? Та як за новим порядком проводити інструктажі з пожежної безпеки — розкажемо у статті.
5700

Програма вступного інструктажу з питань пожежної безпеки

Навчання нових робітників здійснюється відповідно до програми вступного інструктажу, затвердженої в установленому порядку директором компанії та уповноваженими представниками державних органів пожежного нагляду. Читайте в статті детальніше про зміст цієї програми.
12637