Інструктажі з охорони праці під час дистанційної роботи

1603

Запитання

Як проводити інструктажі з охорони праці з працівниками під час дистанційної роботи в умовах карантину?

Відповідь


Карантин установлюють на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можна змінювати режими роботи підприємств, вносити інші необхідні зміни щодо умов їхньої виробничої та іншої діяльності. Про це йдеться у статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-ІІІ.

Карантинні працеохоронні порушення: як уникнути відповідальності

Первинний, повторний, позаплановий і цільовий інструктажі з питань охорони праці проводить безпосередній керівник робіт — начальник структурного підрозділу, майстер — або фізична особа, яка використовує найману працю. Ці інструктажі завершуються перевіркою знань у вигляді усного опитування або за допомогою технічних засобів, а також перевіркою набутих навичок безпечних методів праці особою, яка проводила інструктаж. Підстава — пункти 6.8 та 6.9 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (НПАОП 0.00-4.12-05).

Можна проводити дистанційне навчання та перевірку знань із питань охорони праці (п. 3.5, 3.12 НПАОП 0.00-4.12-05). Однак Типове положення не передбачає дистанційного проведення інструктажів.

Кожен роботодавець з урахуванням карантину може внести зміни до умов виробничої діяльності.

Рішення про перенесення або проведення інструктажів приймає роботодавець. В останньому випадку одна з умов проведення інструктажів — дотримуватися загальнодержавних заходів щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби. Переносити інструктажі з охорони праці доцільно для працівників, функціональні обов’язки яких не пов’язані із забезпеченням безаварійної роботи об’єктів підвищеної небезпеки або з виконанням робіт підвищеної небезпеки.

Як сформувати склад комісії під час карантину
Георгій Лесенкоексперт з охорони праці, Київ
Що робити роботодавцю, щоб запобігти захворюванню на COVID-19 працівників? Як діяти роботодавцю, якщо у працівника виявили COVID-19? Що робити працівнику, якого відсторонили від роботи? Хто виявляє та реєструє осіб, які контактували з хворим? Для кого COVID-19 визнають гострим професійним захворюванням? Як виплатити заробітну плату за час відсторонення від роботи?

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
75944

Організація вступного інструктажу з питань охорони праці на підприємстві

Вступний інструктаж з охорони праці є обов’язковим для кожного, без винятку, працівника. Приступати до роботи, не прослухавши цей інструктаж, — заборонено. Про які особливості проведення вступного інструктажу з охорони праці на робочому місці потрібно знати — розповідає експерт.
131327

Відмітка про проходження вступного інструктажу

Відмітка про проходження вступного інструктажу з питань охорони праці на наказі про прийняття на роботу допоможе зафіксувати факт, що новоприйнятий працівник пройшов вступний інструктаж.
536

Заповнюємо журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці

Зі статті ви дізнаєтеся, як вести журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці у 2023 / 2024 роках та які існують вимоги до заповнення журналу реєстрації інструктажів з охорони праці на робочому місці. Також ви зможете скачати бланк журналу та зразок його заповнення.
177813

Інструктажі з електробезпеки

Роботодавець зо­бо­в’я­заний регулярно вживати заходів безпеки, щоб унеможливити або мінімізувати ризики виникнення пожежі й ураження працівників електричним струмом. Один із головних заходів — проводити інструктажі, навчання та перевірку знань працівників із питань електробезпеки. Більше про інструктажі з електробезпеки — дізнайтеся зі статті.
12736