Типові порушення під час роботи з обладнанням, що працює під тиском

950

Запитання

Які порушення допускають під час роботи з обладнанням, що працює під тиском, зокрема з балонами зі стиснутими газами?

Відповідь

При проведенні перевірок суб’єктів господарювання виявляється чимало порушень вимог безпечної експлуатації балонів зі стиснутими газами.

СкачатиШтрафи за порушення законодавства про працю 2019

Роботодавець подекуди нехтує вимогами НПАОП 0.00-1.81-18 Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, НПАОП 0.00-1.71-13 Правила охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями.

Зокрема роботодавець:

  • допускає до роботи працівників, відповідальних за справний стан і безпечну експлуатацію обладнання під тиском, які не пройшли позачергове навчання та перевірку знань з питань охорони праці у зв’язку з набранням чинності новим нормативно-правовим актом з охорони праці НПАОП 0.00-1.81-18;
  • не призначає в необхідній кількості обслуговувальний персонал, який повинен пройти навчання з охорони праці та мати відповідну кваліфікацію щодо обслуговування обладнання під тиском (балонів зі стиснутим газом);
  • не вживає заходів щодо запобігання падінню заповнених киснем та пустих балонів у місцях їхнього зберігання; балони зберігаються та експлуатуються навіть тоді, коли збіг термін проведення технічного огляду.

Експлуатація обладнання, що працює під тиском: аналізуємо нові правила

Подекуди при отриманні балонів у постачальників (газонаповнювальних підприємств) огляд справного стану та відповідного пофарбування балонів представниками установ не проводиться.

Згідно з вимогами п. 13 глави 2 розділу X НПАОП 0.00-1.81-18 забороняється експлуатація балонів, на яких вибиті не всі дані, передбачені виробником, а фарбування балонів і нанесення написів на них повинно відповідати вимогам п. 7 глави 1 розділу X НПАОП 0.00-1.81-18. Роботодавцям, які отримують балони зі стиснутими газами у постачальників (газонаповнювальних підприємств), потрібно розробити відповідний механізм їх отримання (внести у відповідні угоди (договори) про постачання балонів вимоги щодо отримання балонів тільки в справному стані, які відповідають вимогам НПАОП 0.00-1.81-18, призначити працівників, відповідальних за справний стан і безпечну експлуатацію обладнання під тиском (балонів) тощо).

Іноді працівники, відповідальні за справний стан і безпечну експлуатацію обладнання під тиском, допускають до експлуатації манометри, термін повірки яких збіг. На жаль, нові Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском не встановлюють вимоги щодо періодичної повірки манометрів. Тому роботодавцям для визначення термінів проведення повірки манометрів рекомендовано користуватися Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність».

Джерело: Управління Держпраці у Херсонській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Класифікація шкідливих і важких умов праці

Як здійснюють оцінку умов праці на робочих місцях, які бувають ступені шкідливих умов праці, якими нормативними документами затверджено переліки робіт зі шкідливими і важкими умовами праці — далі у статті
87934

Безпека праці при звалюванні дерев

Під час звалювання дерев дуже важливо дотримуватися визначеної у законодавстві послідовності дій. Про те, як безпечно організувати роботи з видалення дерев і які нормативні документи визначають ці вимоги — далі у статті.
3969

Охорона праці під час вантажно-розвантажувальних робіт

Як забезпечується охорона праці під час безпечного виконання вантажно-розвантажувальних робіт на підприємстві? Дізнайтеся, як розробити й затвердити відповідну організаційно-технологічну документацію, яких вимог законодавства дотримуватися.
27574