Гроші замість спецодягу та спецвзуття

785

Запитання

Чи може роботодавець замість спеціального одягу та спеціального взуття видавати працівнику грошову суму?

Відповідь

Відповідно до вимог ст. 163 Кодексу законів про працю України, ст. 8 Закону України про охорону праці роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання спеціального одягу спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту й безоплатно забезпечити ними працівників.

4 поради для правильного вибору засобів індивідуального захисту

Згідно зі ст. 164 КЗпП України не дозволяється видавати грошові суми для їх придбання або матеріали для їх виготовлення. Власник або уповноважений ним орган повинен компенсувати працівникові витрати на придбання спецодягу та інших засобів індивідуального захисту, якщо встановлений нормами строк видачі цих засобів порушено і працівник був змушений придбати їх за власні кошти.

Компенсація виплачується на підставі наданих працівником документів (товарний або касовий чек). За відсутності в працівника документів, які підтверджують сплачену суму, компенсація проводиться за роздрібними цінами підприємства виробника. У разі дострокового зносу цих засобів не з вини працівника, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний замінити їх своїм коштом.

Джерело: Головне управління Держпраці у Луганській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Засоби індивідуального захисту рук

Щоб захистити шкіру рук від впливу шкідливих чинників на виробництві, потрібно використовувати спеціальні засоби індивідуального захисту для рук. У статті з’ясуємо, які види ЗІЗ рук передбачені у чинному на сьогодні законодавстві
3134

Як запобігти отруєнню пестицидами

Якщо не дотримуватися певних вимог при роботі з пестицидами, отруєння ними неминуче. Пестициди можуть потрапляти в організм людини не тільки через дихальні шляхи, а й через шкіру, слизові оболонки очей, через травний канал. Як запобігти отруєнню пестицидами — розповідає експерт
2983

Як правильно доглядати за спецодягом

Підприємство, промислова діяльність якого супроводжується небезпечними або шкідливими умовами праці чи пов'язана із використанням забруднювальних матеріалів, повинно видати працівникам засоби індивідуального захисту, зокрема спеціальний захисний одяг та взуття. У статті розглянемо основні правила догляду за спецодягом, які допоможуть зберегти його захисні властивості протягом тривалого часу.
5834

Засоби індивідуального захисту працівників

Для уникнення або мінімізації впливу небезпечних виробничих чинників роботодавець забезпечує працівників підприємства засобами індивідуального захисту. Про види ЗІЗ та особливості кожного виду — далі.
71048