Гроші замість спецодягу та спецвзуття

909

Запитання

Чи може роботодавець замість спеціального одягу та спеціального взуття видавати працівнику грошову суму?

Відповідь

Відповідно до вимог ст. 163 Кодексу законів про працю України, ст. 8 Закону України про охорону праці роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання спеціального одягу спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту й безоплатно забезпечити ними працівників.

4 поради для правильного вибору засобів індивідуального захисту

Згідно зі ст. 164 КЗпП України не дозволяється видавати грошові суми для їх придбання або матеріали для їх виготовлення. Власник або уповноважений ним орган повинен компенсувати працівникові витрати на придбання спецодягу та інших засобів індивідуального захисту, якщо встановлений нормами строк видачі цих засобів порушено і працівник був змушений придбати їх за власні кошти.

Компенсація виплачується на підставі наданих працівником документів (товарний або касовий чек). За відсутності в працівника документів, які підтверджують сплачену суму, компенсація проводиться за роздрібними цінами підприємства виробника. У разі дострокового зносу цих засобів не з вини працівника, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний замінити їх своїм коштом.

Джерело: Головне управління Держпраці у Луганській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
22556

Засоби індивідуального захисту працівників

Для уникнення або мінімізації впливу небезпечних виробничих чинників роботодавець забезпечує працівників підприємства засобами індивідуального захисту. Про види ЗІЗ та особливості кожного виду — далі.
75446

Основні засоби захисту від шуму і вібрації

Зменшення впливу шуму та вібрації на працівників до допустимих величин є однією з умов покращення їхньої виробничої діяльності та засобом запобігання професійним хворобам. Якщо зменшити рівень шуму та вібрації не вдається, подбайте про засоби індивідуального захисту від шуму і вібрації.
58084

Основні засоби захисту органів слуху

Тривалий гучний вплив шуму згубно впливає на людський організм, оскільки при цьому пошкоджуються нервові закінчення внутрішнього вуха, які відповідають за слухову чутливість. Внаслідок цього розвиваються такі професійні захворювання, як туговухість та глухота. Для захисту від цих та інших проблем роботодавці мають подбати про засоби захисту органів слуху працівників.
4722