Гроші замість спецодягу та спецвзуття

717

Запитання

Чи може роботодавець замість спеціального одягу та спеціального взуття видавати працівнику грошову суму?

Відповідь

Відповідно до вимог ст. 163 Кодексу законів про працю України, ст. 8 Закону України про охорону праці роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання спеціального одягу спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту й безоплатно забезпечити ними працівників.

4 поради для правильного вибору засобів індивідуального захисту

Згідно зі ст. 164 КЗпП України не дозволяється видавати грошові суми для їх придбання або матеріали для їх виготовлення. Власник або уповноважений ним орган повинен компенсувати працівникові витрати на придбання спецодягу та інших засобів індивідуального захисту, якщо встановлений нормами строк видачі цих засобів порушено і працівник був змушений придбати їх за власні кошти.

Компенсація виплачується на підставі наданих працівником документів (товарний або касовий чек). За відсутності в працівника документів, які підтверджують сплачену суму, компенсація проводиться за роздрібними цінами підприємства виробника. У разі дострокового зносу цих засобів не з вини працівника, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний замінити їх своїм коштом.

Джерело: Головне управління Держпраці у Луганській області

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Які існують засоби захисту у надзвичайних ситуаціях

Які існують види засобів захисту у надзвичайних ситуаціях, які обов’язки у суб’єктів господарювання щодо забезпечення працівників засобами індивідуального захисту у надзвичайних ситуаціях — розповідає експерт.
19260

Основні засоби захисту від радіації

Організм людини не відчуває іонізуючого випромінювання. Тому для захисту від шкідливого впливу радіоактивних речовин використовують засоби захисту від радіації. Які бувають види засобів індивідуального захисту від радіації — далі в статті.
34332

Як діяти у разі радіаційної небезпеки

Правильні дії у разі радіаційної аварії допоможуть вберегтися від наслідків викиду радіації. Головне – позбутися паніки і бути обізнаним. Наша стаття — вам у поміч.
16931

Визначаємо строк служби протигазових ЗІЗОД

Невміла чи безвідповідальна експлуатація засобів індивідуального захисту органів дихання можуть призвести до погіршення самопочуття працівників та розвитку професійних захворювань органів дихання. Щоб цього не трапилося, важливо не перевищувати строк служби ЗІЗОД.
4433

Види захисних рукавиць

Для захисту працівників від виробничих ризиків існує велика кількість видів захисних рукавиць. Зі статті ви дізнайтесь, які існують види захисних рукавиць за технологією виготовлення та за ступенем тактильної чутливості.
5480