Що мають право перевіряти інспектори праці органів місцевого самоврядування

1478

Запитання

Які повноваження мають при перевірці підприємства інспектори з праці органів місцевого самоврядування та куди оплачувати накладені ними штрафи?

Відповідь

Інспектори праці органів місцевого самоврядування при здійсненні перевірки можуть досліджувати такі питання, зазначені в акті інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) юридичної особи (фізичної особи), яка використовує найману працю (форма акта затверджена наказом Мінсоцполітики від 18.08.2017 р. № 1338):

  • щодо оформлення трудових відносин (розділ 3 «Трудовий договір» ч. І «Законодавство про працю»);
  • щодо своєчасності та повноти обсягу оплати праці та додержання мінімальних гарантій з оплати праці (розділ 6 «Оплата праці» ч. І «Законодавство про працю», розділ 7 «Особливості використання праці осіб, що потребують додаткового соціального захисту» та розділ 9 «Гарантії найманих працівників» ч. II «Додаткові вимоги»).
Повноваження інспекторів праці органів місцевого самоврядуванняТяжкий вибір між хабарем і штрафом, або Як діяти, якщо інспектор з праці вимагає неправомірну вигоду

Згідно п. 38 ч. 1 ст. 64 Бюджетного кодексу адміністративні штрафи та інші штрафні санкції, що накладаються місцевими органами виконавчої влади та виконавчими органами місцевих рад або утвореними ними в установленому порядку адміністративними комісіями, належать до доходів загального фонду бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, міст Києва та Севастополя, районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад.

Отже, суми штрафів за порушення законодавства про працю, накладених уповноваженими посадовими особами органів місцевого самоврядування, перераховуються до відповідних місцевих бюджетів.

Скачайте Покажчик НПАОП 2019

Джерело інформації: управління Держпраці у Черкаській області

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1658

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
91248

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45695

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
49716