Що мають право перевіряти інспектори праці органів місцевого самоврядування

1787

Запитання

Які повноваження мають при перевірці підприємства інспектори з праці органів місцевого самоврядування та куди оплачувати накладені ними штрафи?

Відповідь

Інспектори праці органів місцевого самоврядування при здійсненні перевірки можуть досліджувати такі питання, зазначені в акті інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) юридичної особи (фізичної особи), яка використовує найману працю (форма акта затверджена наказом Мінсоцполітики від 18.08.2017 р. № 1338):

  • щодо оформлення трудових відносин (розділ 3 «Трудовий договір» ч. І «Законодавство про працю»);
  • щодо своєчасності та повноти обсягу оплати праці та додержання мінімальних гарантій з оплати праці (розділ 6 «Оплата праці» ч. І «Законодавство про працю», розділ 7 «Особливості використання праці осіб, що потребують додаткового соціального захисту» та розділ 9 «Гарантії найманих працівників» ч. II «Додаткові вимоги»).
Повноваження інспекторів праці органів місцевого самоврядуванняТяжкий вибір між хабарем і штрафом, або Як діяти, якщо інспектор з праці вимагає неправомірну вигоду

Згідно п. 38 ч. 1 ст. 64 Бюджетного кодексу адміністративні штрафи та інші штрафні санкції, що накладаються місцевими органами виконавчої влади та виконавчими органами місцевих рад або утвореними ними в установленому порядку адміністративними комісіями, належать до доходів загального фонду бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, міст Києва та Севастополя, районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад.

Отже, суми штрафів за порушення законодавства про працю, накладених уповноваженими посадовими особами органів місцевого самоврядування, перераховуються до відповідних місцевих бюджетів.

Скачайте Покажчик НПАОП 2019

Джерело інформації: управління Держпраці у Черкаській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Всесвітній день охорони праці 2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2025 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
114657

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
68945

Яка відповідальність передбачена за порушення законодавства про охорону праці

Для підвищення рівня правової свідомості громадян та стимулювання правомірної поведінки працівників і роботодавців у сфері безпеки праці передбачена відповідальність за порушення законодавства про охорону праці.
91537

Особливості використання праці жінок у нічний час

В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
9912

План перевірок Держпраці на 2025 рік

Планові заходи державного нагляду здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду. Завантажте План графік перевірок Держпраці на 2025 рік та перевірте, чи є у ньому ваше підприємство.
24466