Типові порушення при перевірках суб’єктів господарювання

730

Запитання

Які порушення з боку інспекторів контролюючих органів можуть стати підставами для недопущення їх до перевірок?

Відповідь

Відповідно до ст. 10 Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» підприємець може не допускати до проведення перевірки або вимагати її припинення у випадку недотримання контролюючим органом встановленої процедури. Для проведення позапланової перевірки на підставі звернення фізичної особи необхідно отримати погодження уповноваженого в цій сфері виконавчого органу.

Типові порушення при перевірках суб’єктів господарювання Дізнайтеся більше зі статті в Довіднику, які помилки представників Держпраці під час інспекції вам на руку

СкачатиПлан комплексних перевірок на 2019 рік

Типовими порушеннями в направленнях, повідомленнях і наказах про проведення перевірок на практиці є:

  • прострочення: коли перевіряльники приходять на підприємство після терміну, який визначений в наказі про проведення перевірки;
  • підписання наказу про проведення перевірки не уповноваженою особою: уповноваженою особою є керівник органу або його заступник;
  • помилки при зазначенні коду ЄДРПОУ, назви та місцезнаходження підприємства;
  • перевірку здійснюють особи, які не зазначені в направленні;
  • неправильно зазначено назву контролюючого органу;
  • проставляння на документах штампу: повинна проставлятись гербова печатка контролюючого органу;
  • недійсне посвідчення перевіряльника.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Безпека праці сторожів у зимовий період

Взимку особливо гостро стоїть питання навчання та інструктажу сторожів, а також створення умов для їх безпечної роботи. Як уникнути травмування сторожів та охоронників у зимовий період, — підкаже наша стаття.
1932

План комплексних перевірок

Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Більше про комплексні перевірки підприємств — у статті.
102102

Які штрафи передбачені за порушення вимог законодавства про працю

За порушення вимог трудового законодавства роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу, який стягується у кратному розмірі мінімальної заробітної плати. Детальніше про штрафи за порушення законодавства про працю у 2024 році — в аналітичній статті від нашого експерта.
45871

Журнал реєстрації перевірок

Для того, щоб не допустити несанкціонованих перевірок, на підприємстві заводять Журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю). Ведення його — добровільне. Скачайте бланк Журналу реєстрації перевірок установленого зразка, щоб бути готовим до приходу контролерів.
50237