Штрафи за порушення трудового законодавства при ліквідації підприємства

535

Запитання

Чи врятує стан ліквідації підприємства від штрафів за порушення трудового законодавства?

Відповідь

Ліквідація — це одна з форм припинення юридичної особи. Ліквідація юридичних осіб здійснюється без переходу прав i обов’язків ліквідованого підприємства до інших осіб, тобто без правонаступництва. При закінченні процедур з ліквідації підприємства його права та обов’язки припиняються.

Відповідно до ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.

Але оскільки процедура ліквідації досить складна і тривала, то підприємство, що перебуває у стані ліквідації, зобов’язане дотримуватися вимог трудового законодавства у загальному порядку.

Так, у грудні 2018 року при перевірці підприємства, яке працювало у сфері торгівлі та на момент здійснення перевірки перебувало у стадії ліквідації, Держпраці виявила порушення у порядку встановлення мінімальних гарантій в оплаті праці.

Інспектор встановив, що функції з управління діяльностю підприємства здійснювала посадова особа — директор без укладення трудового договору, при цьому заробітна плата за виконану ним роботу не виплачувалася, що є порушенням вимог ч. 1 ст. 94 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) та ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-BP.

СкачатиШтрафи за порушення законодавства про працю 2019

Керуючись ст. 259 КЗпП, п. 8 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого постановою Кабміну від 17.07.2013 № 509, уповноважені посадові особи Держпраці винесли постанову про накладання штрафу у розмірі 37 230 грн за порушення трудового законодавства. Зазначений штраф підприємством сплачено у повному обсязі.

За інформацією ГУ Держпраці у Харківській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників

Ефективна робота з профілактики виробничого травматизму на виробництві залежить від належної підготовки, навчання та підвищення кваліфікації працівників з питань охорони праці. Провести перевірку знань допоможе орієнтовний перелік питань для перевірки знань з охорони праці працівників підприємства, підготовлений експертом
49056

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС

Інструкція з охорони праці для оператора АЗС є нормативним документом, що містить обов’язкові вимоги з охорони праці для заправника при виконанні робіт згідно з його обов’язками. Скачайте інструкцію та за потреби адаптуйте до умов вашого підприємства.
18526

Контроль за станом охорони праці на підприємстві

Контроль за станом охорони праці на підприємстві є одним із складових елементів системи управління охороною праці підприємства. Контроль спрямований на виявлення відхилень від норм в умовах праці та перевірку виконання працівниками своїх обов’язків у сфері охорони праці. Дізнайтеся, які бувають основні види контролю за станом охорони праці на підприємстві, з якою періодичністю їх проводять, та якими документами супроводжується контроль.
57883

Всесвітній день охорони праці

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає МОП. Дізнайтеся, як звучить тема Дня охорони праці — 2024 та як організувати День охорони праці на підприємстві.
102518

Як організувати адміністративно-громадський контроль за станом охорони праці

Одним із основних видів контролю за станом охорони праці на підприємстві є триступеневий адміністративно-громадський контроль. Хто та як має його організувати? Чи обов’язково всім підприємствам дотримуватись триступеневої схеми контролю, — роз'яснюємо у статті.
22289