Правомірність розірвання трудового контракту роботодавцем за відсутності вини працівника

246

Запитання

Чи можна звільнити працівника з підстав невиконання умов контракту за відсутності вини працівника?

Відповідь

Верховний суд розяснив, що звільнити можна за передбаченими у контракті підставами незалежно від наявності вини.

Суть справи: колишній працівник оскаржив своє звільнення з підстав невиконання умов контракту. Він вказав, що підставою для звільнення стала заборгованість підприємства, яка виникла не з його вини. Роботодавець заперечував, аргументуючи тим, що в контракті було передбачено можливість його розірвання в разі виникнення заборгованості.

Охорона праці жінок, неповнолітніх та інвалідів Робота «на півставки» і додаткова відпустка – що потрібно знайти роботодавцю

Місцевий та апеляційний суди задовольнили позовні вимоги і поновили позивача на посаді.

Справу дослідив Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ і передав її на новий розгляд до місцевого суду. Після цього суди обох інстанцій відмовили в задоволенні позову.

Колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась із таким висновком судів.

Організація робіт з охорони праці Що буде, якщо нещасний випадок станеться із працівником без трудового договору: чи отримає потерпілий виплати?

Верховний суд зазначив, що відповідно до ч. 3 ст. 21 КзПП контракт є особливою формою трудового договору, в якому за угодою сторін можуть додатково передбачуватись умови його розірвання.

Суд вказав, що для розірвання контракту визначальним є сам факт правопорушення, а не наявність чи відсутність вини.

Відповідну постанову у справі №463/3091/15 ВС прийняв 30.08.2018.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Надомна робота в Україні: особливості оформлення

Щоб працівник мав право виконувати роботу віддалено, повинні бути створені необхідні умови праці. Дізнайтеся, як у 2024 році організувати надомну роботу з урахуванням вимог воєнного часу.
6246

Безпечна експлуатація АЗС

Автозаправні станції є об’єктами підвищеної небезпеки, тому існують чіткі вимоги до організації безпечної експлуатації АЗС. Ці вимоги стосуються, як будівництва АЗС, так і їх щоденної роботи. Також надзвичайно важливо мати готовий план дій у разі настання аварійної ситуації на АЗС, ймовірність настання якої під час війни зростає.
23429

Наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки

Що таке наряд-допуск на виконання робіт підвищеної небезпеки? Хто його видає і коли він потрібен? Яку форму бланка обрати та як правильно оформити? Відповіді на ці та інші питання — у статті. А також скачуйте розроблений експертом бланк наряду допуску.
113684

Наряд-допуск на виконання вогневих робіт

В яких випадках потрібно оформлювати наряд-допуск на виконання тимчасових вогневих робіт, хто розробляє такий документ? Відповіді на ці питання ви знайдете у статті, а також зможете скачати бланк наряду-допуску на виконання вогневих робіт.
19308