Вступний інструктаж перед початком професійного навчання

1540

Запитання

Вступний інструктаж із охорони праці проводять до початку професійного навчання. Що вважати початком такого навчання — вступ до професійно-технічного навчального закладу чи вихід на виробничу практику?

Відповідь

Роботу з охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах освіти організовують їхні керівники.

Специфікою професійно-технічних навчальних закладів (далі — ПТНЗ), окрім теоретичного навчання, є виробнича практика на базі навчального закладу та на підприємствах.

Організація вступного інструктажу з питань охорони праці на підприємстві Питання інструктажів з охорони праці стосується не тільки учнів. Докладніше у статті: Навчання та перевірка знань із питань охорони праці працівників закладів освіти: нові вимоги

Аби організувати роботу з охорони праці та безпеки життєдіяльності, керуйтеся:

Організація вступного інструктажу з питань охорони праці на підприємстві Актуальний матеріал за темою: 5 запитань про навчання та інструктажі з охорони праці

Вступний інструктаж із охорони праці зі здобувачами освіти проводять:
  • до початку трудового або професійного навчання на виробництві;
  • у разі екскурсії на підприємство.
Вступний інструктаж із безпеки життєдіяльності здобувачам освіти проводять служби охорони праці, безпеки життєдіяльності, коли їх зараховують або оформлюють до навчального закладу.

Вступний інструктаж перед початком професійного начнанняПочатком трудового або професійного навчання вважають початок виробничої практики на базі навчального закладу або на підприємстві.

До початку виробничої практики або виробничого навчання неповнолітні здобувачі освіти ПТНЗ мають пройти спеціальне навчання з питань охорони праці, а також протягом перших 10–15 змін виробничої практики — стажування як дублери на робочих місцях.

Довідник спеціаліста з охорони праці

Статті за темою

Усі статті за темою

Позаплановий інструктаж з охорони праці

В яких випадках з працівниками потрібно проводити позаплановий інструктаж з охорони праці та хто має право вимагати його проведення? З яких частин складається позаплановий інструктаж? Що буде, якщо працівник не пройде його? Відповіді — далі.
77729

Організація вступного інструктажу з питань охорони праці на підприємстві

Вступний інструктаж з охорони праці є обов’язковим для кожного, без винятку, працівника. Приступати до роботи, не прослухавши цей інструктаж, — заборонено. Про які особливості проведення вступного інструктажу з охорони праці на робочому місці потрібно знати — розповідає експерт.
132599

Відмітка про проходження вступного інструктажу

Відмітка про проходження вступного інструктажу з питань охорони праці на наказі про прийняття на роботу допоможе зафіксувати факт, що новоприйнятий працівник пройшов вступний інструктаж.
947

Заповнюємо журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці

Зі статті ви дізнаєтеся, як вести журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці у 2023 / 2024 роках та які існують вимоги до заповнення журналу реєстрації інструктажів з охорони праці на робочому місці. Також ви зможете скачати бланк журналу та зразок його заповнення.
179778

Інструктажі з електробезпеки

Роботодавець зо­бо­в’я­заний регулярно вживати заходів безпеки, щоб унеможливити або мінімізувати ризики виникнення пожежі й ураження працівників електричним струмом. Один із головних заходів — проводити інструктажі, навчання та перевірку знань працівників із питань електробезпеки. Більше про інструктажі з електробезпеки — дізнайтеся зі статті.
12923