Відпустка за ненормований робочий день

536

Запитання

Чи надається додаткова відпустка за ненормований робочий день?

Відповідь

Робочий час — це той час, протягом якого працівник виконує роботу відповідно до трудового договору та чинного законодавства. У діючому законодавстві зазначені різноманітні режими робочого часу, зокрема, і ненормований робочий день.

Ненормований робочий день — особливий режим робочого часу, який встановлюється у разі неможливості нормування часу трудового процесу. Окрема категорія працівників виконує роботу понад норму тривалості робочого часу. Це визначається:

  • тривалістю робочого часу;
  • обсягом виконаних робі;
  • колом обов’язків.

Нормативне регулювання

Законодавче визначення ненормованого робочого часу міститься у Рекомендаціях щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки через особливий характер праці, затверджених Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 7 від 10.10.1997.

Основним документом, що регулює виробничі, трудові, соціально-економічні відносини є колективний договір.

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за ненормований робочий день встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 8 ЗУ «Про відпустки» щорічна додаткова відпустка надається працівникові з ненормованим робочим днем тривалістю до 7 календарних днів згідно із списками посад, робіт і професій, визначених колективним договором, угодою.

Відпустки надаються з дотриманням загальних правових норм чинного законодавства за умови врахування особливостей, передбачених спеціальними нормативними актами у відповідних сферах діяльності, та прописані у колективному договорі.

Особливістю даної відпустки є те, що працівникам з неповним робочим днем не може застосовуватися ненормований робочий день, а працівники з неповним робочим тижнем можуть працювати в умовах ненормованого робочого дня і користуються правом на щорічну додаткову відпустку.

Зверніть увагу!

Щорічна додаткова відпустка надається працівникам з ненормованим робочим днем як своєрідна компенсація за виконаний обсяг робіт, складність, ступінь напруженості.

Джерело: офіційний сайт Управління Держпраці у Рівненській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості використання праці жінок у нічний час

В Україні проголошено рівність між чоловіками та жінками у їхньому праві на працю та винагороду за неї. Утім закон обмежує, а подекуди й забороняє роботу жінок у нічний час. Детальніше про обмеження праці жінок на роботах у нічний час та відповідальність за їх недотримання — у статті.
9908

Доплата за шкідливі умови праці 2025

Чинним законодавством передбачені пільги та компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Зі статті ви дізнаєтеся, як нараховується доплата за шкідливі умови праці, якими нормативно-правовими актами це регулюється та яка відповідальність чекає на тих, хто порушує вимоги щодо призначення доплат.
1092

Як забезпечується охорона праці жінок, неповнолітніх та осіб з інвалідністю

Охорона праці жінок, неповнолітніх, інвалідів забезпечується відповідними законодавчими нормами. Адже через певні фізичні, фізіологічні та інші особливості жінкам, неповнолітнім, інвалідам складніше реалізувати своє право на працю. У статті розповідаємо, як забезпечити рівні можливості для всіх працівників, незалежно від статі, віку чи інвалідності, та створити безпечні умови праці для всіх.
46219